Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики.

 

 

Виробничі функції, типові задачі діяльності та уміння, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, що формуються засвоєнням змісту навчальної дисципліни “Міжнародне право”

 

№ з/п Зміст виробничої функції Зміст уміння
1. Інформаційна Вміння створювати і підтримувати позитивний власний імідж.
2. Виховна   2.1. Протистояти явищам професійної деформації і негативним явищам. 2.2. Знати засади загального та службового етикету, професійної етики.

 

 

Здатності випускника вищого навчального закладу освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”, що вимагаються та система умінь, що їх відображає, яка формується засвоєнням змісту навчальної дисципліни “Міжнародне право”

 

№ з/п Зміст здатності вирішувати проблеми і задачі соціальної діяльності Зміст уміння
1. Здатність засвоювати і реалізовувати наукові та культурні досягнення світової цивілізації 1.1. Оцінювати стан суспільних відносин, що виникають у державі на законодавчому рівні. 1.2. Розвивати кругозір у сфері механізму реалізації положень Конституції України та законів та міжнародно-правових норм.
2. Здатність займати активну життєву та громадську позицію 2.1. Орієнтуватися у міжнародному праві, історії його становлення. 2.2. Захищати інтереси держави, поєднувати суспільні, колективні та індивідуальні інтереси. 2.3. Дотримуватися норм законодавства та вимагати цього від інших осіб. 2.4. Захищати права та свободи людини і громадянина. 2.5. Розвивати комунікабельність та можливість адаптації в колективі.
3. Здатність до ефективної, комунікаційної взаємодії, у тому числі засобами сучасних інформаційних технологій. 3.1. Чітко, послідовно та логічно висловлювати свої думки. 3.2. Створювати і підтримувати гармонійну соціальну мережу ділових та особистих контактів.
4. Здатність до засвоєння нових знань, самовдосконалення. 4.1. Адаптуватися до зростаючих потоків інформації, до наслідків науково-технічного прогресу. 4.2. Встановлювати життєві цілі, визначати їх пріоритетність, планувати власну кар’єру. 4.3. Тренувати пам’ять. 4.4. Обирати оптимальні форми постійного підвищення власної кваліфікації.

 


Анотація навчальної дисципліни зі структурно-логічною схемою (міждисциплінарними зв’язками)

Мета: формування у студентів і слухачів — майбутніх фахівців правоохоронної діяльності та правознавців — цілісного уявлення про міжнародне право як особливу систему права, його структуру, предмет і суб'єктів, джерела та основні галузі; надання необхідних знань національних і міжнародно-правових актів, умінь та навичок правильного їх застосування; формування вмінь і навичок роботи з нормативно-правовими документами, їх грамотну класифікацію, вміння правильно використовувати юридичні терміни; формування наукового світогляду; визначення проблем, що виникають при його застосуванні та шляхи їх усунення.

Предмет:. Норми міжнародного права, що регулюють суспільні відносини в сфері реалізації субьєктами міжнародного права їх прав та виконання обов’язків.

Змістові модулі: Природа, особливості і суб’єкти міжнародного права, Право міжнародних договорів. Право зовнішніх зносин та міжнародних організацій, Міжнародно-правове регулювання території, Міжнародне кримінальне право. Міжнародне гуманітарне право, Міжнародне екологічне право. Міжнародне економічне право.

 

Форма підсумкового контролюекзамен.

 

СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНА СХЕМА

З КУРСУ М

ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА, МІЖНАРОДНЕ ПУБЛІЧНЕ ПРАВО, ІДПЗК
ІЖНАРОДНЕ ПРАВО

 

             
 
Модуль 1 Природа, особливості і суб’єкти міжнародного права  
 
   
ІСТОРІЯ ВЧЕНЬ ПРО ДЕРЖАВУ ТА ПРАВО, ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ А ПРАВА, МПуП, ПЄС МпМІЖНАРОДНЕ ПУБЛІЧНЕ ПРАВО, МІЖНАРОДНЕ ПУБЛІЧНЕ ПРАВО, МІЖНАРОДНЕ ПУБЛІЧНЕ ПРАВО,
 
Модуль 2 Право міжнародних договорів. Право зовнішніх зносин та міжнародних організацій
 
   
КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
 
 
 
Модуль 3 Міжнародно-правове регулювання території
   
ДЕРЖАВНЕ ПРАВО ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
 
 
Модуль 4 Міжнародне кримінальне право. Міжнародне гуманітарне право  
 
МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО, КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

 

 

 

       
   
КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ  
 
Модуль 5 Міжнародне екологічне право. Міжнародне економічне право.
 
   
МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ЮСТИЦІЇ  
 
 
   
ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО