ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Сучасний розвиток міжнародних відносин характеризується новими підходами до вирішення глобальних проблем у світі, а міжнародне співтовариство стає більш консолідованим у розв'язанні проблем і визначенні співпраці держав. Вивчення міжнародного права як особливої правової системи для юристів має важливе значення, оскільки закладає підвалини розуміння змісту міжнародних відносин, статусу суб'єктів (держав, міжнародних організацій, націй, які борються за свою незалежність, юридичних і фізичних осіб), їх діяльності.

Також вивчення міжнародного права дозволяє засвоїти практичні поради стосовно вміння укладати договори, відстоювати права та свободи людини і громадянина у внутрішньодержавному правопорядку з використанням міжнародно-правових норм, використовувати мирні засоби розв’язання спорів, різноманітні форми співробітництва держав у боротьбі зі злочинністю тощо.

Дисципліна "Міжнародне право" органічно пов'язана з теорією держави та права, історією держави та права, конституційним, адміністративним, кримінальним та іншими галузями права, з комплексними галузями права: екологічним, митним, транспортним і рядом інших.

Запропоновані методичні рекомендації відображають основні напрями та обсяги навчальної роботи студентів і слухачів з курсу міжнародного права, що включає загальну частину, присвячену вивченню теоретичних категорій міжнародного права, і особливу частину, до складу якої входять галузі міжнародного права: право міжнародних договорів, міжнародне гуманітарне право тощо.