Заключний етап роботи над курсовою роботою

На цьому етапі передбачається написання студентом вступу та висновків до курсової роботи, оформлення списку літератури та додатків, редагування тексту, його доопрацювання з урахуванням зауважень наукового керівника, підготовка роботи до захисту.

Вступдоцільно писати після того, як написана основна частина курсової роботи. У вступі обґрунтовується актуальність теми, що вивчається, її практична значущість; визначаються об’єкт, предмет, мета і завдання дослідження; розглядаються методи, за допомогою яких воно проводилось, розкривається структура роботи, її основний зміст.

Логічним завершенням курсової роботи є висновки. Головна їх мета – підсумки проведеної роботи. Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень, методичних рекомендацій. Дуже важливо щоб вони відповідали поставленим завданням.

Літературне оформленнякурсової роботи є важливим елементом її виконання і одним із багатьох чинників, на які зважає комісія при оцінюванні під час захисту. Передусім звертається увага на змістовний аспект викладу матеріалу , а також на текст роботи, список літератури і додатки.

4. Оформлення курсової роботи

Розділи і підрозділи прийнято нумерувати арабським цифрами. Позначення розділів, параграфів і їхні порядкові номери пишуть в одному рядку з заголовком, при цьому в кінці крапка не ставиться.

Наприклад:

Розділ 2. Громадянство України

2.1. Підстави набуття та втрати громадянства

2.2. Органи, що беруть участь у вирішенні питань громадянства

Сторінки роботи повинні мати поля:

Ліве – 30 мм, зверху – 20 мм;

Праве – 10 мм, знизу – 25 мм.

Кегель (висота літери) – 14.

Усі сторінки роботи нумеруються від титульної до останньої без пропусків або літерних додатків. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, на ній цифра 1 не ставиться. Порядковий номер сторінки проставляється праворуч верхнього поля. Курсова робота відкривається титульним аркушем (зразок додається); На наступній сторінці розміщується зміст із позначенням сторінок, на яких кожний з елементів плану викладений у роботі. Всі розділи і підрозділи, що є у плані, мають бути виділені в тексті заголовками та підзаголовками [1, с.127-142].

1. Шейко В.М., Організація та методика науково-дослідницької діяльності. Підручник. – 5-те вид., стер. –К.: Знання, 2006. – 307 с.

Загальний обсяг курсової роботи має становити 40 сторінок основного змісту ( титульний аркуш, план та список використаних джерел не входять до зазначеного обсягу).

 

5. Захист курсової роботи

Процедура захисту включає :

- доповідь студента про зміст роботи ( 10- 15 хвилин);

- запитання до автора;

- відповіді студента на запитання членів комісії із захисту курсової роботи та осіб, присутніх на захисті.

- заключне слово студента;

- рішення комісії про оцінку роботи.

Вступне слово готується заздалегідь у формі виступу, у якому доцільно висвітлити такі важливі питання: обґрунтування актуальності теми дослідження; мета; завдання; об’єкт, предмет дослідження; з якими труднощами довелося зіткнутися в процесі дослідження, які положення не знайшли підтвердження.

Під час захисту курсової роботи студент зобов’язаний дати вичерпні відповіді на всі зауваження у рецензіях, а також у виступах на захисті.

Шкала оцінювання курсової роботи

підготовка та оформлення курсової роботи якість викладеного змістовного матеріалу теми Захист Загальна оцінка
3, 4, 5 3, 4, 5 3, 4, 5 3, 4, 5

 

Результати захисту курсової роботи визначаються оцінками «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно». При визначенні оцінки викладач бере до уваги якість виконання всіх частин курсової роботи:

- якість підготовки та оформлення курсової роботи відповідно до встановлених вимог;

- якість викладеного змістовного матеріалу теми, що розкриває її повноту, використання наукових та нормативних джерел у роботі та наявність посилання на них;

- повідомлення студента (захист курсової роботи) та його відповіді на поставлені запитання.

На підставі узагальнень всіх зазначених складових шляхом складання суми балів виставляється загальна оцінка. Оцінка за курсову роботу заноситься до залікової книжки та в екзаменаційну відомість.

Найкращі роботи можуть бути рекомендовані на конкурс.

Після захисту курсові роботи здаються на кафедру, де зберігаються до кінця навчання студента в академії.

Методичні рекомендації для викладачів, які керують курсовою роботою

Керівництво курсової роботи здійснює визначений викладач кафедри. Як правило керівництво здійснює викладач який проводить семінарські заняття у групі.

Студентам на початку семестру пропонується самостійно обрати тему курсової роботи. Викладач може встановлювати строки виконання курсової роботи та дати захисту їх. Після обрання теми курсової роботи студент має уважно ознайомитися з методичними рекомендаціями по виконанню курсових робіт, звернути увагу на типові помилки, які можуть допускатись під час виконання робіт.

Тема курсової роботи містить приблизний план та рекомендований список нормативних та наукових джерел. Студент під час консультації може звернутись до викладача з порадами щодо доповнення джерел, зміни плану. У процесі написання кожен студент може звертатись до керівника курсової роботи за порадами.

Після виконання курсової роботи студент подає її викладачу на рецензування. Викладач має під час рецензування звернути увагу на відповідність дотриманих вимог студентом до курсової роботи, зокрема, встановленого обсягу роботи, наявності посилань на використанні джерела в тексті, наявності висновків. Під час рецензування викладачем звертається увагу на якість викладеного ( повноти розкриття основного змісту теми) матералу відповідно до плану теми. Позитивною стороною роботи є наявність власних обґрунтованих висновків, пропозицій, використання стистичної інформації, схем тощо. Після чого викладачем пишеться рецензія на курсову роботу у якій звертається увага на якість її виконання, допущені помилки, пропозиції про їх усунення.

У встановлений день захисту студенту пропонується виступ 7-10 хвилин, викладачем можуть додатково задаватись запитання щодо уточнення окремих пожень роботи. На підставі узагальненя виконная всіх складових етапів курсової роботи (оформлення та виконання роботи, зміст викладеного матеріалу, захист) викладачем виставляється загальна оцінка.

11.Навчально-методичні матеріали для лекцій