Правовий статус Автономної Республіки Крим.

Правовий статус Автономної Республіки Крим визначений Законом України «Про Автономну Республіку Крим», який прийнято 17 березня 1995 p., Конституцією України 1996 р., в якій міститься розділ X, присвячений Автономній Республіці Крим, Конституцією Автономної Республіки Крим 1998 р. Згідно з ними Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України, що перебуває у її складі як адміністративно-територіальна автономія. Тому вона не є носієм державного суверенітету, не має права виходу зі складу України, не може вступати у політичні відносини з іноземними державами.

Конституція України закріпила за Автономною Республікою Крим право мати свою Конституцію. Це її право закріплене у ст. 135 Конституції України.

Автономна Республіка Крим має свою систему органів — Верховну Раду, Раду міністрів та органи місцевого самоврядування. Водночас в Автономній Республіці Крим діє Представництво Президента України.

Представницьким органом Автономної Республіки Крим є Верховна Рада Автономної Республіки Крим, яка обирається громадянами на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Виконавчим органом Автономної Республіки Крим, її урядом є Рада міністрів Автономної Республіки Крим. Згідно зі ст. 136 Конституції України Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим призначається на посаду та звільняється з посади Верховною Радою Автономної Республіки Крим за погодженням із Президентом України.

Місцеве самоврядування в Автономній Республіці Крим здійснюють органи самоврядування відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування». Правосуддя в Автономній Республіці Крим здійснюється судами, що належать до єдиної системи судів України.

У системі органів Автономної Республіки Крим важливе місце займає Верховна Рада, її правовий статус визначений Конституцією України 1996 p., Конституцією Автономної Республіки Крим 1998 p., Законом України «Про Верховну Раду

Автономно Правовий статус Автономної Республіки Крим насамперед проявляється в її компетенції. Перелік питань, що належать до її відання, дається у ст. 138 Конституції України, а саме: призначення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, затвердження складу виборчої комісії Автономної Республіки Крим; організація та проведення місцевих референдумів; управління майном, що належить Автономній Республіці Крим; розроблення, затвердження та реалізація програм Автономної Республіки Крим з питань соціально-економічного та культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля — відповідно до загальнодержавних програм; визнання статусу місцевостей як курортів; ї Республіки Крим» та іншими нормативно-правовими актами. З прийняттям Конституції Автономної Республіки Крим є всі підстави вважати, що на сучасному етапі чітко визначений правовий статус цієї республіки.

 

191.Система органів влади в Автономній республіці Крим.Верховна Рада АРК.

Представницьким органом Автономної Республiки Крим є Верховна Рада Автономної Республiки Крим, яка здiйснює свої повноваження на пiдставi Конституцiї України i законiв України, Конституцiї Автономної Республiки Крим i нормативно-правових актiв Автономної Республiки Крим з метою сприяння реалiзацiї прав та iнтересiв населення автономiї та вирiшенню питань життєдiяльностi регiону

Рада Міністрів АРК

Рада міністрів Автономної Республiки Крим як орган виконавчої влади Автономної Республiки Крим самостійно здійснює виконавські функції та повноваження з питань, віднесених до її сфери компетенції Конституцією України, Конституцією Автономної Республiки Крим та законами України

Представництво Президентства України в АРК

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим є державним органом, утвореним відповідно до Конституції України з метою сприяння виконанню в Автономній Республіці Крим повноважень, покладених на Президента України

Міністерства Автономної Республіки Крим:

Міністерство економіки Автономної Республіки Крим

Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим

Міністерство промислової політики Автономної Республіки Крим

Міністерство транспорту та зв'язку Автономної Республіки Крим

Міністерство паливно-енергетичного комплексу Автономної Республіки Крим

Міністерство курортів і туризму Автономної Республіки Крим

Міністерство культури і мистецтв Автономної Республіки Крим

Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим

Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим

Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим

Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим