Передмова

 

Вступ. Дисципліна «Господарське право» є базовою нормативною дисципліною для спеціальності «Правознавство», що читається в І та ІІ семестрах на 3 курсі денного відділення в обсязі 5 кредитів (за Європейською кредитно-трансферною системою ECTS), в т.ч. 140 год. аудиторних занять (з них 94 лекцій, 46 семінарських занять і 70 год. самостійної роботи (1 семестр: лекції – 56 год., семінари – 16 год., самостійна робота – 36 год.; ІІ семестр: лекції – 38 год., семінарські заняття – 30 год., самостійна робота – 34 год.) і закінчується заліком в І-му семестрі та іспитом в ІІ-му семестрі.

Метою і завданнями навчальної дисципліни «Господарське право» є:

- опанування та засвоєння студентами теоретичних знань щодо основних понять та інститутів господарського права (господарська діяльність, господарські відносини, суб’єкти господарських відносин, господарські зобов’язання, господарські договори, господарська відповідальність, антимонопольно-конкурентне регулювання, банкрутство, правові режими господарювання в окремих сферах, галузях економіки, на певних територіях, в особливих умовах тощо);

- формування у студентів практичних навичок щодо: 1) самостійного вивчення і використання актів господарського законодавства та літератури з господарського права; 2) самостійного розв’язання проблем, що виникають в процесі застосування господарського законодавства; 3) розробки правових документів, що використовуються в практичній юридичній діяльності (установчих та внутрішніх документів господарських організацій, договорів, претензій тощо).

Місце в структурно-логічній схемі спеціальності. Навчальна дисципліна «Господарське право» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Вивчення нормативної навчальної дисципліна «Господарське право» на 3-му курсі закладає основу для використання студентами одержаних знань щодо опанування іншими господарсько-правовими дисциплінами (Господарське процесуальне право, Правова робота в господарських організаціях, Інвестиційне право, Конкурентне право, Корпоративне право, Право промислової власності та ін.) в процесі подальшого навчання, в т.ч. за програмами підготовки «спеціаліст», «магістр» та в аспірантурі.

Система контролю знань та умови складання заліку та іспиту. Нормативна навчальна дисципліна «Господарське право» оцінюється за кредитно-рейтинговою системою. Вона складається з 5 модулів: до першого входять 1-5 теми, до другого – 6-10 теми, до третього – 11-16 теми, до четвертого – 17-19 теми, до п’ятого – 20-29 теми.

Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою в кожному семестрі.