Контрольна робота № 19

Завдання 1. Правове регулювання підготовки працівників, що поєднують роботу з виробничим навчанням.

Завдання 2. Касир Лебедєва А.І. була прийнята на роботу з неповним робочим днем, тривалість якого складала 6 годин з відповідною оплатою. При наданні їй чергової відпустки, власник зменшив кількість днів відпустки, мотивуючи це тим, що в Лебедєвої А.І. неповний робочий день.

У чому особливості регулювання неповного робочого дня?

Чи правомірні дії власника?

Дайте консультацію Лебедєвої А.І., керуючись діючим трудовим законодавством.

Завдання 3. За згодою директора начальник ремонтного цеху заводу «Центроліт» Родіонов А.С. запросив на роботу трьох слюсарів-складальників для виконання тимчасової роботи по установці верстатів. Після закінчення роботи бухгалтерія заводу відмовилася сплатити їх працю, мотивуючи тим, що сам начальник ремонтного цеху Родіонов А.С. не користується правом прийому і звільнення працівників. Слюсарі-складальники пред’явили позов безпосередньо до Родіонова А.С..

Хто є сторонами в даному трудовому правовідношенні?

Чи несе само підприємство відповідальність за дії посадових осіб (Родіонова А.С., бухгалтера)?

Завдання 4. На підставі рішення трудового колективу Львівського виробничого об’єднання «Мікроприлад» адміністрація наказом оголосила 8 січня святковим днем з метою надати можливість працівникам відсвяткувати другий день Різдва Христова. Відробку за цей день перенесено наказом на найближчу суботу.

У зв’язку з реалізацією цього рішення на підприємстві виникли трудові спори. Зокрема, бухгалтер Іванов П.М., вважаючи рішення адміністрації незаконним, вийшов на роботу 8 січня, а в призначену наказом суботу на роботу не з’явився. Адміністрація вирішила звільнити Іванова П.М. за прогул і звернулася з поданням до профкому за згодою на таке звільнення. Крім того, ремонтні працівники, які працювали за графіком в змінному режимі, за роботу 8 січня вимагали нарівні з оплатою надання відгулу, який просили приєднати до відпустки.

Вирішить дану суперечку посилаючись на нормативно-правові акти.

Завдання 5. Колектив дитячого садка «Кораблик» Миколаївського морського торгового порту звернувся з вимогою до керівництва порту про виплату заборгованості по зарплаті за 3 місяці. Для вирішення спору була утворена примирна комісія, до якої увійшли директор дитячого садка та старший бухгалтер бухгалтерії порту, однак протягом тижня рішення комісією прийнято не було, і працівники дитячого садка оголосили батькам дітей про те, що дитячий садок працювати не буде у зв’язку із страйком.

Чи правомірне рішення про проведення страйку?

Дайте мотивовану відповідь з посиланнями на нормативно-правові акти.