Контрольна робота № 45

Завдання 1. Правове регулювання колективної (бригадної) матеріальної відповідальності працівників перед підприємством, організацією, установою.

Завдання 2. Знаходячись у соціальній відпустці з догляду за дитиною Ісаєнко Л.І. влаштувалася на роботу в інше підприємство з неповним робочим днем, тимчасово. При звертанні у розрахунковий відділ за основним місцем роботи, вона, нібито, втратила право на допомогу.

Який порядок виплати допомоги на дитину?

Чи правомірні дії власника?

Вирішите завдання в цілому.

Завдання 3. Приватна фірма подала до місцевої газети «Працевлаштування» об’яву такого змісту: «Запрошуємо на роботу секретаря-референта, вродливу жінку віком до 23 років, з інтелігентними манерами, вільним володінням англійською мовою, комп’ютерною технікою».

Проаналізуйте це оголошення на предмет відповідності його трудовому законодавству.

Завдання 4. Механік акціонерного товариства «Побутбуд» Володимиров С.А. був відсутній на робочому місці протягом першої половини робочого дня. У пояснювальній записці, яку від нього вимагав директор підприємства про причини відсутності протягом чотирьох годин, Володимиров С.А. вказав, що на прохання іншого механіка цього ж підприємства надавав йому допомогу в ремонті екскаватора на його робочому місці у сусідньому гаражі. Наступного дня був виданий наказ про звільнення Володимирова С.А. за п. 4 ст. 40 КЗпП України за відсутність на робочому місці без поважних причин понад трьох годин.

Вважаючи звільнення незаконним, Володимиров С.А. звернувся до суду з позовом про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу.

Вирішіть справу за сутністю.

Складіть проект рішення суду.

Завдання 5. Головатенко Р.С. працював малярем мотоциклетного заводу і систематично порушував трудову дисципліну, що проявлялося у пияцтві, грубому поводженні з майстрами, нанесенні їм образ. За ці проступки його двічі притягували до дисциплінарної відповідальності, критикували у заводській стен-газеті. Поведінка Головатенко Р.С. розглядалась на загальних профспілкових зборах, які винесли йому сувору догану, і товариським судом, який порушив клопотання перед адміністрацією про звільнення Головатенка Р.С. з роботи. Таке звільнення було проведене за попередньою згодою профспілкового комітету.

За позовом Головатенка Р.С. місцевий суд поновив його на роботі, пославшись на те, що з моменту останнього порушення трудової дисципліни, про яке адміністрації було відомо в день його скоєння, пройшло близько двох місяців.

На це рішення прокурор приніс протест, в якому, посилаючись на те, що своїми діями Головатенко Р.С. створює нетерпиму обстановку в колективі, просить рішення суду скасувати.

Чи підлягає протест задоволенню?

Складіть проект відповіді суду на протест прокурора.