Тема 27. Адміністративно-правове забезпечення управління використанням і охороною природних ресурсів
Тема 27. Адміністративно-правове забезпечення управління використанням і охороною природних ресурсів - раздел Право, НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО УКРАЇНИ Правові Засади Управління Використанням І Охороною Природних Ресурсів.
...
Правові засади управління використанням і охороною природних ресурсів.
Система органів управління використанням і охороною природних ресурсів.
Державний контроль у сфері управління використанням і охороною природних ресурсів.
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про використання і охорону природних ресурсів.
При вивченні даної теми слід мати на увазі, що згідно зі статтею 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу, яке від його імені здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Необхідно знати, що правові засади управління використанням та охороною природних ресурсів визначаються законами: "Про охорону навколишнього середовища", "Про екологічну експертизу", "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про мисливське господарство та полювання", Указом Президента "Питання Міністерства екології та природних ресурсів України", Положенням про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища, Положенням про Державний комітет України по водному господарству, Положенням про державну систему моніторингу довкілля, Положенням про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища, Положенням про Інспекцію державного геодезичного нагляду та ін.
Важливо знати, що органи управління використанням та охороною природних ресурсів можна поділити на дві групи: загальної компетенції (КМУ, уряд АРК, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування) та спеціальної компетенції: Міністер-
>>>91>>>
ство екології та природних ресурсів (створене на базі Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України, Комітету України з питань геології та використання надр, Комітету України з питань гідрометеорології, Державної адміністрації ядерного регулювання України, Головного управління геодезії, картографії та кадастру, Державної комісії у справах випробувань і реєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив, які ліквідовані), Державний комітет лісового господарства, Державний комітет по водному господарству, Державний комітет по земельних ресурсах, державні управління екологічної безпеки в областях, АРК, містах Києві та Севастополі, а також районні, міські та регіональні інспекції охорони навколишнього природного середовища.
Важливу роль відіграє державний контроль і нагляд за використанням і охороною природних ресурсів, який здійснює Державна екологічна інспекція Міністерства екології та природних ресурсів України через Головну екологічну інспекцію, інспекцію по охороні Чорного та Азовського морів, екологічні інспекції територіальних органів Мінекології України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі. При вивченні даного питання необхідно звернути увагу на екологічну експертизу, проведення якої регулюється Законом "Про екологічну експертизу".
Підстави адміністративної відповідальності за порушення законодавства про використання та охорону природних ресурсів визначаються статтями 52, 53, 54, 57, 59, 59/1, 60,63, 64, 65, 65/1, 66,67, 68, 71, 72, 73, 76, 77/1, 78, 78/1, 79, 79/1, 80, 81, 85, 87, 89, 90 таін. КпАП України.
Навчально методичний посібник призначений для надання допомоги студентам які вивчають дисципліну Адміністративне право України та спецкурси... ББК Укр я... К УДК...
Тема 2. Механізм адміністративно-правового регулювання
Поняття і елементи механізму адміністративно-правового регулювання.
Поняття, структура і види адміністративних норм. Дія адміністративних норм в часі, в просторі, за колом осіб.
П
Тема 2. Механізм адміністративно-правового регулювання
Поняття і елементи механізму адміністративно-правового регулювання.
Поняття, структура і види адміністративних норм. Дія адміністративних норм в часі, в просторі, за колом осіб.
П
Тема 4. Державна служба та державні службовці
Державна служба як правовий інститут адміністративного права. Законодавство про державну службу. Тенденції становлення та розвитку службового права. Поняття, ознаки та склад службових правовідносин
Тема 6. Форми державного управління
Поняття і види форм державного управління.
Поняття, ознаки та класифікація актів державного управління.
Вимоги, які висуваються щодо актів державного управління. Поняття, ознаки і
Тема 8. Адміністративно-правові резкими
Поняття і види спеціальних адміністративно-правових режимів.
Правовий режим надзвичайного стану.
Правовий режим воєнного стану.
Режим надзвичайної екологічної ситуації.
Тема 9. Адміністративно-правовий примус
Поняття і ознаки адміністративно-правового примусу.
Співвідношення адміністративно-правового примусу і примусу, передбаченого нормами адміністративного права.
Види адміністративно
Тема 10. Адміністративна відповідальність
Адміністративна відповідальність як правовий інститут адміністративного права. Тенденції становлення та розвитку адміністративно-деліктного права як підгалузі адміністративного права.
Поня
Тема 12. Адміністративний процес
Тенденції становлення та розвитку адміністративно-процесуального права.
Поняття, принципи і структура адміністративного процесу.
Стадії адміністративного процесу.
Поняття
Тема 13. Провадження в справах про адміністративні проступки
Поняття і правові засади провадження в справах про адміністративні проступки. Завдання і принципи провадження в справах про адміністративні проступки.
Поняття та класифікація доказів у про
Новости и инфо для студентов