ТЕМА 6. Обмеження і обтяження прав на землю.

Стислий зміст теми.Поняття обмежень прав на землю. Поняття обтяжень прав на землю. Загальна характеристика обмежень прав на землю. Класифікація обмежень прав на землю. Загальна характеристика обтяжень прав на землю.

Обмеження прав на землю, що випливають із правил добросусідства.

Земельні сервітути як окремий різновид обтяжень прав на землю. Поняття та види земельних сервітутів. Підстави встановлення земельних сервітутів. Підстави припинення земельних сервітутів.

Роль і значення теми для діяльності майбутнього фахівця. Специфіка землі як об’єкта права обумовлює той факт, що обмеження складають значну кількість земельно-правового регулювання. Вивчення зазначеної теми дозволить студентам оволодіти знаннями щодо місту та співвідношення понять «обмеження» та «обтяження» прав на землю, спеціальних обмежень права користування земельними ділянками, пов’язаних із встановленням територій з обмеженим режимом використання, особливостей правового режиму земельних сервітутів, тощо.

Ключові поняття:обтяження права власності на землю, обмеження права власності на землю, межі суб’єктивного права, цільове призначення земельної ділянки, території з обмеженим режимом використання, охоронні зони, санітарно-захисні зони, зони особливого режиму використання, правила добросусідства, емфітевзис, суперфіцій, сервітут.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми:

знати:

теоретичні положення щодо поняття та змісту обмежень прав на землю, положення щодо поняття та змісту обтяжень прав на землю,

положення законодавства щодо підстав та порядку встановлення обмежень та обтяжень прав на земельні ділянки.

вміти:

самостійно орієнтуватися в положеннях земельного та цивільного законодавства, які закріплюють обмеження та обтяження прав на землю, застосовувати норми земельного законодавства в конкретних життєвих ситуаціях, самостійно працювати з нормативно-правовими актами.