рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Манпулятивн технолог

Работа сделанна в 2000 году

Манпулятивн технолог - Реферат, раздел Политика, - 2000 год - АНТИТЕХНОЛОГІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ БОРОТЬБІ: ВИКОРИСТАННЯ ЗМІ Манпулятивн Технолог. Найбльшою Ж Небезпекою Для Масово Свдомост Полти...

Манпулятивн технолог.

Найбльшою ж небезпекою для масово свдомост полтичне манпулювання. Основою будь-якого манпулювання масовою свдомстю соцальний мф твердження чи дей, як сприймаються переважно на вру, без будь-якого критичного осмислення. В кожному суспльств наявн мфи, як активно пдтримуються правлячими колами, зокрема, за допомогою ЗМ. Так, у комунстичнй систем снували так мфи 1. про приватну власнсть як джерело зла 2. про обов язковий крах капталзму перемогу комунзму 3. про провдну роль робтничого класу комунстично парт 4. про марксизм як дино врне вчення. З крахом комунстично системи почали формуватися нов соцальн мфи 1. про капталзм як свтле майбутн 2. про обов язков жертви в перехдний перод 3. про правляч кола номенклатуру як уособлення демократв та реформаторв.

Навть США, як так пишаються тим, що буцмто в х суспльств нема деолог мають пдтримують сво соцальн мфи, визначен Г.Шиллером 1. про ндивдуальну свободу особистий вибр громадян 2. про нейтралтет основних полтичних нститутв Конгресу, судв, ЗМ зокрема тощо 3. про незмнно егостичну природу людини, егозм схильнсть до споживацтва 4. про вдсутнсть в суспльств соцальних конфлктв, експлуатац гноблення 5. про плюралзм ЗМ, як насправд контролююються великими рекламодавцями урядом.

Для укорнення соцальних мфв технологя манпулювання передбача використання багатющого арсеналу конкретних методв впливу на свдомсть людей. До них вдноситься пряме пдтасування фактв, замовчування небажано нформац, поширення брехн наклепу, а також бльш тонк, рафнован засоби напвправда коли з метою забезпечити довру аудитор об ктивно докладно висвтлюються конкретн, малозначущ факти одночасно замовчуються бльш важлив або ж податься загально хибна нтерпретаця подй, навшування ярликв для компрометац вдторгнення слухачами осб чи дей м без доказв навшуться ярлик фашиста, мпералста чи червоного. Ще один приклад симуляц масово демократ витснення апеляц до суспльно свдомост за допомогою манпуляцй експертв з рейтингами.

Рейтинги на основ вибркового опитування, коли респондент вибира мж варантами суджень самого експерта це лише модель реальноъ думки мас, яку експерти нбито оживляють. подбнсть модел ста полтично двим як фактор полтичних ршень.

Наведемо клька прикладв Метод фрагментац поляга в поданн нформац диним потоком, так, що яку-небудь тенденцю вловити досить складно, а для масового споживача практично неможливо. Максимальним вираженням методу фрагментац слугу прийом блий шум зниження сприйняття фактв поданням тако клькост новин, коли ста неможливим зробити х сортування. Шум може створюватися великою клькстю рзноречивих коментарв, протиречивих суджень, як не спираються на точн й переврен факти.

Шум може ствоюватись через оснащення фактв складними теоретичними викладками, заумними коментарями. Один з аспектв сучасно культури в т.ч. нформацйно поляга у твердженн, що вс проблеми економчн, полтичн, моральн надзвичайно складн середнй людин х просто не зрозумтипроблемиподаються як дещо надзвичайно серйозне складне лише для того, аби переконати людей, що в них може розбратися лише спецалстце вдбива в людей бажання намагатися вникнути в суть проблеми без сторонньо допомоги, розбратися в нй допомогти розбратися ншим. Людина просто вдучаться мислити самостйно.

Э. Фромм Бегство от свободы Человек для себя. Мн 1998. С.307-308. В результат в людини з одного боку формуться цинчне ставлення до писаного чи ефрного слова, а з другого навна довра до всього, що висловлено з достатнм апломбом. Цим досить часто користуються манпулятори вд полтики, подаючи у повдомленнях думку незалежних компетентних експертв.

Метод створення фактв поляга у поднанн дйсних фактв правдоподбних фактв, що вдбулися, дйсних неправдоподбних фактв, що вдбулися вигаданих правдоподбних фактв. Як тльки сумнви аудитор з приводу фактв друго категор буде розвяно, вона без сумнвв поврить фактам третьо категор. Метод сторичних аналогй ефективний по-перше, нтелектуальнстю пропагандист лестить ерудованост аудитор ви ж пам ятате, а також тим, що в стор можна вднайти майже будь-який необхдний приклад.

Даний метод також немалим чином допомага в конструюванн метафор, як програмують об кт впливу. Метод закидання багном поляга в пдбор таких ептетв тако термнолог, що дають предмету розмови суворо негативну етичну оцнку. Цей метод причисляють до найбльш грубих, але тим частше вн використовуться в полтичнй боротьб. Метод семантичного манпулювання. Суть його в прискпливому вдбор слв, як викликають або позитивн або негативн асоцац таким чином впливають на сприйняття нформац наша людина розвдник, хня шпигун ми визволител, вони окупанти ми борц за незалежнсть, вони бойовики в нас вйська, в них незаконн збройн бандформування Використання дезнформац - сила даного прийому в томсу, що дезнформаця використовуться, як правило.

В момент прийняття якогось важливого ршення коли випливе правда мета дезнформац буде вже досягнута. Спростування дезнформац на психологчну установку, що склалася, вже не вплива.

Для кожного нформацйного жанру поряд з загальними прийомами манпулювання снують спецальн засоби. Так, для формування у глядачв вдразливого ставлення до небажаних полтикв в Рос, наприклад, це здебльшого комунсти ТБ використову неприваблив ракурси х показу або вдповдним чином монту вдзнят кадри. Найбльш яксн пропагандистськ повдомлення апелюють до несвдомого, вони спрямован на манпуляцю страхами й бажаннями. Водночас, повдомлення апелю до пдсвдомост приховано, подаюви свдомост безпечну нейтральну нформацю, створюючи, за висловом Бодрйяра. алб для свдомост На пропагандиста працю також природнй механзм психологчного захисту людини, який запобга нформацйному перевантаженню, блокуючи непримне, чуже, незрозумле.

Проте, в обхд заблоковано свдомост, повдомлення потрапляють до пдсвдомого продовжують визначатти поведнку. В умовах нформацйного перевантаження а це на сьогодн норма захисний механзм спрацьову навть щодо важливих повдомлень, як за нших умов були б сприйнят критично коли д захисний механзм, аналтичний аппарат вдключаться.

О. Заярна. Як переконати масову аудиторю психологчн чинники ефективност пропаганди. Нова полтика, 1999, 1. Вправно складене повдомлення сприйняте у стан напввдключення, потрапля безпосередньо до пдсвдомого в деальному для пропагандиста варант ста кервництвом до д. При цьому люди переконан, що думки й д хн власн. Пропагандисти досягають такого ефекту, використовуючи, наприклад, культурн табу. Табуйована нформаця блокуться захисним механзмом вд свдомого сприйняття, але фксуться на тлесному рвн. В нашому суспльств табу пов язан, насамперед, з сексуальною сферою.

Тому такою ефективною сексуальна символка в пропагандистських повдомленнях. Захисний механзм блоку свдомсть вд сприйняття сексуального символу, але пдсвдомо ми все ж сприйймамо його Пдсвдоме враження вд повдомлення асоцються з пропангованим продуктом або дею, коли об кт пропаганди ста одним з варантв вибору, людина обере його, при цьому вибр буде сприйнято як власний.

Так, стверджу американський дослдник Ян Ке, в повдомленнях, розрахованих на жночу аудиторю, використовуються атрибути жночо сексуальност, як для жнок потужними табу. Наприклад, бляшанка з дтичною пепс-колою, яку споживають переважно жнки, розмальована бульбашками кубками льоду так, що можна розгледти досить очевидне зображення жночих грудей. Вдповдно, повдомлення, орнтован на чоловкв, насичен атрибутами чоловчо сексуальност. Key Wilson Bryan. The Clam-Plate Orgy And Other Subliminal Techniques New York New American Library. 1980. P. 64. цит. за О. Заярна.

Як переконати масову аудиторю С.28. Емоцйно забарвлена, репресована нформаця залишаться в пам ят надовго, можливо, на все життя. Найбльш нтенсивна емоцйна реакця пов язана з сексом смертю. Загибл за дею завжди додають ваги тй чи ншй деолог. Можна вдзначити, що акц укранських нацоналств до рчниць смерт Ольжича чи Телги або битви пд Крутами сприяють пдтримц мджу парт. Цкаво, що й деологчний антипод ОУН Комунстична партя теж спираться на батькв ддв, що помирали з проханням вважати х комунстами.

Зобов язання перед померлими використовуться пропагандистами для моблзац людей на потрбн д. Ось, наприклад, цитата з рубрики Гаряча лня газети Товарищ, тема вибори голови Верховно Ради Знада Штанько, пенсонерка, м. Миргород. В мене був чоловк, ветеран вйни, справжнй комунст. Коли перевертн кидали партквитки, зним стався нфаркт вн помер. Вд його мен ганьба тим зрадникам, як блокують вибори Голови Верховно Ради Товарищ, 23 297, червень 1998, С.1. Звичайно ж ефект використання мотиву смерт залежить лише вд вправност пропагандиста.

Набагато краще використовуться даний мотив в газет Факти, у поднанн, зокрема з першим сексуальним. Практично кожен примрник Фактв мстить репортаж про черговий кривавий злочин, жертвами якого прост люди тобто близьк до рядового читача водночас на останнй сторнц обов язковий портрет оголено красун. Увагу приверта стовдсотково. Плюс нформаця на полтичн теми, звичайно, у певному ключ, яка проходить нби фоном тим ефективнше д. Факти, 1999, червень вересень Пдвищеною схильнстю до сугест характеризуються межов стани свдомост. Ефективними засобами створення таких станв звук та свтло певних частот на ефект х наслдування електромагнтними хвилями мозку базуться вплив на мозок через звук. Вдомо, що в гпнотичному стан, людина найефективнше пддаться сугест а гпнотичний стан може бути навяний музикою певно частоти.

Цим зумовлена популярнсть розмщення реклами на концертах, залучення музикантв до передвиборчих кампанй.

Пд час передвиборчих марафонв В Рос 96 року та в Укран 99 року так технки також спробували застосувати. Проте часто кандидати дяли за старою схемою спочатку виходили кандидати, проводились урочист збори, а потм був концерт так, наприклад, вдбувався тур кандидатв з спваками Червоно рути. В результат передвиборч програми не викликали нчого окрм роздратування аудитор. Поза увагою мджмейкерв залишилося те, що спочатку треба створити змнений стан свдомост, а потм запускати повдомлення.

Коли ж вдбувалася розкрутка референдуму навесн 2000 року, цю технку було вже опановано. Мж музичними номерами раз по раз лунали заклики ведучих скажемо референдуму так. До реч, ритм само музики якраз пдпадав пд визначення гпнотичний. свято в м. Миколав, 15.04.2000. Побудова мджу полтичного суперника Теоретична база технолог впровадження. Походження нин забезпечуться рекламою. Реклама стоворю образ товару. Саме ц образи обертаються на сучасних ринках. Фзичний об кт реклами переста бути визначальним.

Рекламуться не рч, а образ привабливост, респектабельност, впевненост. Подбно до комерцйно реклами реклама полтична також ма на мет якнайефективнший продаж свого товару полтичних дей чи дячв, використову подбн методи рекламу в громадському транспорт, рекламн плакати, листвки, direct-mail тощо. Проте, на вдмну вд реклами комерцйно, полтична часто мстинь непримну критику опонента. За твердженням деяких фахвцв подбний метод ма ефективнший вплив нж позитивна реклама. Подбний перекос в негативний бк характерним не лише для виборчо кампан.

Тоталтарн крани, наприклад, закладають мдж ворога в основу сво деолог. Це вигдний фон, оскльки наявнсть гдного ворога дозволя зцементувати нацю навколо диного лдера, робить можливим невиконання тих чи нших обцянок, породжу герочн пориви, без яких немислимою деологя. Вс прояви герозму нашого колишнього пероду були тю чи ншою мрою виправдан снуванням ворога. Досить згадати Павку Морозова, який порушу закони бологчн заради законв соцальних.

Почепцов. Г. Как становятся президентами Тоталтарна держава ма могутнй потенцал ворожого поля, що дозволя робити вогрогом держави представникв будь-яких соцальних груп. Сталн мг оголосити троцькстом чи шкдником будь-кого, а громадська реакця на цей ярликбула однозначною чтко випрацюваною в минулому. Ворог ожива, набуваючи яскравих кольорв, в демократичних державах, але вже пд час виборчих кампанй. Наприклад, Г. Зюганов стараннями команди Б. льцина в президентських виборах 1996 р. В Рос перетворився на злого демона.

Вс його д оголошувались неправильними, починаючи ледве не з моменту народження. Така пдказка вдповдно полегшу для виборцв ситуацю правильного вибору. Було також задяно перну експлуатацю страху, звльником вд якого було обрано Б. льцина. В тй кампан було вироблено досить тверез правила роботи з опонентами. Ось, наприклад, цитата з документу, що визнача переговорний процес з опонентами, на якому шапка затверджую Б.льцин. 12 квтня 1996р. 4 Мероприятия по разрушению ресурсов оппонента ведутся параллельно с переговорным процессом 4.1. Проведение кампании по разодблачению в СМИ оппонента, ведещего себя неадекватно поддержка и предоставление эфира и газетных полос оппонентам, которые заняли позитивную позицию либо оппонентам, сталкивающимся на одном сегменте электората для их взаимного ослабления. 4.2. Отсечение оппонентов от источников финансирования и информационных каналов. 4.3. Осуществление скрытого воздействия, косвенного давления на оппонента через значимые для него референтные группы через доверенных лиц, его собственных спонсорорв, советников, зарубежных партнеров, авторитетных для оппонента людей и др. 4.4. Реализация специальных мероприятий по противопоставлению претендента его союзникам и другим кандидатам, отсечению от оппонента его сторонников скрытой поддержке непосредственных противников оппонентов. 4.5. Активное использование орудия смеха.

Коржаков А. Борис Ельцин.

От рассвета до заката.

М 1997. С.435. Найефективншим засобом полтично пропаганди антитехнологй в сучасному свт стало телебачення ТБ. Воно дозволя монтувати картинку, яка вплива на свдомсть емоц. Живе слово зоровий образ надлен бльшою силою емоцйного впливу, який нердко може перекривати рацональну аргументацю. Послуговуючись лтературно-художньою аналогю, ТБ можна порвняти з трохи навженою фею з казки Перро, яка одним помахом чарвно палички може Попелюшку перетворити на принцесу, а будь-яку принцесу на безперспективну Попелюшку.

Копиленко О. Влада нформац, К. 1991, с 71-72. Так само ТБ свтлом кольором екрану пдносить або скида з п десталу. Професор Нью-Гемпширського унверситету Д. Мейровц на сторнках журналу TV-guide зазнача великий телевзйний план полтичного дяча рдко справля позитивне враження. Не можна не помтити зморщок на обличч, коли вони заповнюють собою весь екран. Так, на радянському телебаченн, що бльш Л. Брежнв з являвся на екран, то менше глядач врили, що це потрбно.

Навть сильн сторони кандидатв за вмло атаки можуть виявитися слабкими. Це сталося з екологчними позицями М. Дукакса кандидата в президенти Америки на виборах 1992р. Проти Дукакса командою Дж. Буша було запущено рекламу Гавань. В текст говорилося Сьогодн Бостонська гавань одню з найбруднших в Америц, очищення коштуватиме мешканцям шсть млонв доларв. А Майкл Дукакс обця зробити для Америки те, що вн вже зробив для Масачусетса. Е. Салагав наводить приклад чеченсько боротьби за ЗМ. Був випадок, коли на ТБ показували чеченську жнку, яка дряпала соб обличчя кричала, що в не загинув хтось близький.

А потм цю жнку побачили в 3х 4х репортажах, де вона робила те саме. Це частина деологчно машини бойовикв. цит за статтею в газ. Московский комсомолец, 1996, 29.06 сну також нструкця для преси з приводу висвтлення чеченських подй, яка, хоча спростовувалась потм офцйними особами, але все одно явля нтерес для розгляду, оскльки пода досить конкретн типаж подавання суперника. 1. Избирать уничижительную форму изложения при описании руководителей противника, вявляя всю их примитивность, озлобленность, жестокость и звериную сущность. 2. Выискивать и вмячивать всевозможне разногласия и антагонизм в среде противника, описвать имеющиеся у него низменные страсти, наклонности. 8. Максимально избегать освещения фактов военных поражений российских войск.

Доказательно преподносить минимальность жертв с российской стороны и обреченную массовую гибель боевиков. 9. Интерпретировать события таким образом, чтобы в них отражались толлько положительные для России моменты. 10. Создавать информационные массивы, отмечающие мощь и дух российской армии, силу русского оружия.

Раскрывать меркантильный интерес чеченских боевиков-бандитов и присущий им страх. цит.за Информационная война в Чечне. Факты. Документы. Свидетельства. Ноябрь 1994 сентябрь 1996. М, 1997. С. 87-91. За цим та ншими документами видно, що опонент прив язуться до певного негативного полюсу, мнуси якого було задано задовго до даних подй. На зовншнй арен, наприклад, чеченськ бойовики прирвнювались до сламського фактору, страх перед яким вдомий у захдному свт. Вдповдно Рося моделювалася як форпост захдно цивлзац перед сламською агресю. Владн структури достить чтко вдчувають такого типу реч. Член Президентсько ради Рос А. Мгранян говорив з цього приводу лише одна точка зору, спрямована виключно на рельфний показ негативних моментв.

Поки о мас-меда працюють виключно в один бк. нтерв ю газ. Всеукраинсие ведомости 1995, 21.02 нод ставиться завдання боротьби на територ суперника.

Росйський приклад такого роду пролунав з вуст Гарр Каспарова, який став займатися висуненням О.Лбдя на майбутн президентськ вибори Наше завдання апелювати до т частини росйського суспльства, яка пд впливом лберальних завобв масово нформац, в т.ч. програми Итоги, ставиться до Лбдя негативно. Мова йде про також про покращення нашо загальноаналтично роботи, про формування т полтичнобази, з яко Лбдя буде висунено, на мою думку, на посаду Президента Рос. Правда, 1997, 15.04 Цкаво, що вс ц приклади порушують один з постулатв захдно полтолог, який проголошу, що працювати слд лише з своми прихильниками з тими, хто ще не виршився.

Робота з суперниками вважаться мало перспективною, оскльки введен стереотипи слабко пддаються змнам. Хба що можна побудувати новий стереотип, але лише з урахуванням старого, спираючись на нього, але не заперечуючи. Ступнь удару по супернику повинна серйозно контролюватися, оскльки населення може вдвернутися вд того, хто атаку, що, зокрема, властиво нашому суспльству. сну певна залежнсть вд прийнято в кран етики суспльно комункац.

Якщо американц б ють по особам кандидатв, то для Великобритан така вдверта особистсна критика неможливою. Можна критикувати партю як органзацю, дяння, але менш етично опускатися до рвняособисто критики самого кандидата. Практично така ж ситуаця складаться поки що в кранах СНД. Навть максимальний обсяг критики, вигорнутий на Г. Зюганова пд час кампан 1996р. Все ж був спрямований саме на партю.

Особисто ж Зюганов няк не мг нести вдповдальност за голод 1933р. Сумарно можна представити дану ситуацю таким чином, що виборцям слд вдкрити оч на вс слабк мсця опонента. Особливою популярнсю користуються так моменти Його недостатнй досвд Його особистсн риси несм янин, гультяй, корупцонер тощо Невиконання м свох обцянок в минулому Негативн риси роботи на колишнй посад Погрхи невдач, що демонструють його ниншню чи минулу некомпетентнсть.

Невиконання обцянок ста негативним аргументом у випадку парт. Однак мджмейкери не стльки створюють негативи, скльки надають м характер вселенських масштабв. Так, в кампан проти Дукакса було використано цей прийом в зв язку з тим, що вн пдтримав систему вдпусток для ув язнених, пд час яко один з них вчинив тяжкий злочин. Реклама, витягши цей факт, зробила з нього сувору закономрнсть, яка начебто говорила, що вс 288 злочинцв, що отримали подбн вдпустки, здйснили по злочину.

Однак у контрпропаганд сну певна формула якщо протягом 9 днв не добавляти ново негативно нформац, то введена ранше згасне сама собою. Чи то при цьому працю наплив ново нформац, чи людина без вдповдного пдгодування не в змоз так довго тримати в пам ят фактаж. Це можна пдтвердити й за допоьогою даних опитування проведеного соцологчною службою Социс-Геллап напередодн президентських виборв. Досить невеликий вдсоток опитуваних зазнача, що на хн бачення кандидата може стотно вплинути одноразова публкаця з негативним змстом, бльша кльксть стверджу, що може змнити свою думку, якщо подбна нформаця буде повторюватись неодноразово.

Багато з згаданих прикладв виступв проти суперника будуються начебто за одним шаблоном. Досить часто з являться у контрвиступах та чи нша пропозиця суперника, доведена до абсурду. Такий прийом використали суперники Ф. Рузвельта вдносно його планв соцального захисту, акцентуючи увагу на занятт певно частини зарплатн без вказування на те, що грош пдуть на пдвищення життвого рвня пенсонерв, а також будутьфнансово пдтриман пдпримцями. Суперники Рузвельта друкували карикатури, де ндивдуальн номери соцального захисту робтникв подавались у вигляд номерв на собачих нашийниках, доводячи до абсурду в цлому позитивне починання конкурента.

Мають застосування й нш методи впливу, як, слдом за Г. Почепцовим, можна назвати символчними. Про деяк з них було згадано вище. Одним з таких символчних методв жива мшень.

Як вдомо з психоаналзу сну метод перенесення трансферу негативу з одного об кта на нший, якщо його неможливо застосувати там, де треба. Негативний сплеск емоцй переноситься з об кту Х на об кт Y. В укранськй ситуац в цй рол досить тривалий час виступав Д. Табачник, а в росйськй А.Чубайс. Таким чином, Л. Кучма та Б. льцин зокрема у випадку вдомо справи письменникв залишалися незаплямовано чистими, поганим було лише оточення. Можна назвати такий процес як крапля за аналогю з вдомим прислв ям, що крапля камнь точить, коли постйне, навть мнмальне подавання негативу в результат створю картину негативно под. Постйна фксаця ознак негативност поступово робить подю негативною з точки зору споживача тако нформац.

Слд вдзначити пдказку як засб роботи з масовою аудиторю. Слд весь час демонструвати в явнй форм т ознаки, що пдтверджують для масово аудитор правильнсть обрано ситуацйно нтерпретац. Часто ситуац носять характер подвйного смислу, х можна зрозумти так, накше. Пдказка начебто виводить розумння ситуац на заран заданий рвень.

Проти кандидатв використовуються так зван брудн трюки, як чтко враховують психологю сприйняття. Так, в перод висунення кандидатв, Маск, у виборах 1972р. Отримав досить вдчутний удар. Виборцям телефонували дуже рано вранц або пзно ввечер, намагаючись збрати голоси на його користь. Це схоже на трюк в межах укранських виборв, коли суперники кандидата пишуть його м я на новопофарбованих парканах перед будинками, чим викликають на до його особи гнв з боку приватного сектору.

Прикладом подбно брудно гри може слугувати спрямований проти П.Симоненка хд з листвкою на виборах 1999 р. Листвки, як розкидувалися по поштових скриньках мстили вказвки, щодо того, що кожен вйськово зобов язаний вранц 1 листопада мусить з явитись на призивний пункт за мсцем проживання, маючи при соб свордне похдне спорядження. На листвц стояв червоний штамп в раз обрання Петра Симоненка. День 1999, 15 жовтня. Суперник також готовий обгрувати запропонований йому матерал, що практично неможливо передбачити.

Так, у американцв у кампан 1936 р. Республканц агтували в штат Канзас за допомогою символу штату соняха. На що демократи вдповли власною кампаню, де звучали слова соняхи гинуть у листопад, тобто пд час голосування. Як бачимо, ворог не лише хитрий, але й дуже пдступний, тому очкувати вд нього можна всього, що завгодно. висновки В постндустральному суспльств влада нформац ста виршальною в управлнн суспльством, оскльки переважна бльшсть громадян сприйманавколишнй свт через за допомогою ЗМ. Таким чином, ЗМ сьогодн перетворилися на один з найважливших суспльних нститутв. Хоча демократя неможлива без ЗМ, х свобода не повинна означати вдрваност вд суспльства громади, нтереси думки яких вони повинн висловлювати.

В ншому випадку вони ЗМ перетворюються на засб полтичного впливу х власникв кервникв, а вс нш громадяни позбавляються реальних можливостей поблчного самовираження свободи слова. Управлння полтика розйшлися. Вдбулася диференцаця функцй деполтизованих професональних управлнцв т.зв . публчних полтикв, тобто тих, хто, букв. займаться полтикою, працю на не. Влада багато в чому ста функцю образу.

Як наслдок, симулються реальнсть нституту масово демократ, який покликаний гарантувати досягнення суверентету безпеки. В ход виборв бльше не вдбуваться змна чиновникв-експертв, як здйснюють рутинну роботу з управлння в коридорах влади. Змнюються нос мджу - публчн полтики. Таким чином, владу в суспльств здобува не той, хо розумться на суспльних проблемах може запропонувати ефективн шляхи х розв язання, а той, хто зумв себе продати найбльшй клькост виборцв.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

АНТИТЕХНОЛОГІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ БОРОТЬБІ: ВИКОРИСТАННЯ ЗМІ

Полтична реклама також максимально вльною в план форми змсту, отже, полтична комункаця знаходиться в особливих умовах.Виборч технолог являють собою… Додамо до цього досить агресивну форму впливу, яка зазвичай практикуться пд… Останнм часом, щоправда, розробки проблем полтично реклами породжують нов публкац, в яких дана тема освтлються глибоко…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Манпулятивн технолог

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Полтичн цнност полтичний символзм як основа впливу на масову свдомсть
Полтичн цнност полтичний символзм як основа впливу на масову свдомсть. Полтичн цнност. Дослдження проблеми, пов язано з полтичними цнностями досить актуальним, оскльки цлком очевидно, що цнност здй

Використана лтература
Використана лтература. Копиленко О. Влада нформац, К. 1991. 2. Мащенко. В тенетах телебзнесу буржуазне ТБ молодь К 1988. 3. Почепцов Г. Как становятся президентами избирательные технологии ХХ века,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги