рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

НАТО: перспективы развития

Работа сделанна в 1991 году

НАТО: перспективы развития - раздел Политика, - 1991 год - План Вступ 1.етапи Розширення Нато -Заснування Та Розвиток Нато До 1982Р -Под...

План Вступ 1.Етапи розширення НАТО -Заснування та розвиток НАТО до 1982р -Под кнця всмдесятих -Розвиток НАТО 1991-2004 рр 2.Особливост входження до НАТО кран Схдно Европи 3.Позиця основних членв НАТО щодо розширення -Позиця Франц -Позиця Великобритан -Позиця Нмеччини 4.Вдносини НАТО-Рося -Встановлення вдносин -Ключов сфери спвробтництва у рамках СПР -Коопераця у боротьб з тероризмом -Полтика неразповсюдження -Керування використанням повтряного простору -Вйськове спвробтництво 5.Стан та перспективи вдносин Украна-НАТО -Встановлення розвиток вдносин -Парламентський блок спвробтництва -Перспективи розвитку вдносин Украна-НАТО Висновки 6.Список використанних джерел Вступ У цих умовах стар структури безпеки, найсильншою з яких НАТО, яка довела свою дздатнсть, приваблюють т держави, що залишилися поза системою свою надйнстю стйкстю, змушують ц крани прагнути знайти схованку пд дахом натовських гарантй безпеки.

Сьогодн виникли нов загрози водночас з явилися нов перспективи у вигляд нових можливостей.

Найголовншою такою перспективою ункальна можливсть вперше в стор людства створити ефективну систему колективно безпеки, якй вдповдатиме стйка стабльнсть. Як вважа вдомий американський полтик аналтик З. Бжезинський, нин сторичний шанс розширити вропу НАТО , водночас, надати Рос можливсть для поглиблення зв язкв з суспльствами, що виникли внаслдок розширення вропи. Метою данно роботи докладний розгляд розширення НАТО вд заснування до сьогодення, визначення ключових факторв, як були свордними каталзаторами цього розширення, особливостей входження до НАТО кран Схдно Европи, вивчення позицй основних кран-членв щодо прийняття нових держав до Пвнчноатлантичного Альянсу, розгляд вдносин НАТО з Росю вд подальшого розвитку яких багато у чому залежить майбутнй мир та стабльнсть в Европ, вдносини Украни та НАТО,яка займа стратегчно важливу позицю та в перспектив може отримати членство в НАТО та визначення подальших перспектив можливостей розширення Альянсу. 1.Етапи розширення НАТО Заснування та розвиток НАТО до 1982р Пвнчноатлантичний альянс з самого моменту свого утворення в 1949 роц й до закнчення холодно вйни через чотири десятилття вдгравав фундаментальну роль у створенн передумов становлень механзмв мжнародно безпеки в вроп. Як нструмент гарантування безпеки, вол й незалежност його членв, а також засб сприяння поширенню демократичних цнностей виникненню вропейських демократичних нститутв, Альянс допомг перебороти ворож вдносини мж Сходом Заходом таким чином, як почали розвиватися нов конструктивн взамини в област безпеки на принципах включення всх бажаючих.

Створення Альянсу як вйськового союзу було обумовлено чтко артикульованними й довгий час незмнними погрозами, причому не просто однаковими, а дйсно загальними для всх держав-членв.

У перод мж 1945-м 1949 роками держави Захдно вропи хнх союзникв у Пвнчнй Америц, перед якими стояла гостра проблема пслявонного вдновлення економки, з тривогою спостергали за експансонстською полтикою СРСР. Виконавши з сво сторони взят пд час вйни зобовязання щодо скорочення оборонних структур чисельност збройних сил, уряду захдних держав виявляли усе бльшу стурбованнсть, оскльки стало зрозумло, що кервництво СРСР мало намр повнстю зберегти вс сво збройн сили. Бльш того, з огляду на проголошен деологчн цл Комунстично парт Радянського Союзу стало очевидно, що вс заклики до поваги Уставу ООН мжнародних домовленостей, як були досягнут, не гарантували суверентету й незалежност демократичним державам, як виявилися перед погрозою, зовншнй агрес або внутршнй пдривнй дяльност.

Ц побоювання зросли псля того, як багатьом кранам Центрально й Схдно вропи були навязан недемократичн форми правлння, жорстоко придушувалися будь-як прояви опозиц, зневажалися елементарн права людини, цивльн права й свободи. Саме повна кореляця сприйняття найважливших погроз власно безпеки членами НАТО й забезпечила формування органзац, до складу яко вже в перш роки снування ввйшли досить рзн за рвнем полтичного й економчного розвитку крани. Мж 1947-м 1949 роками вдбулися драматичн под, як примусили серйозно задуматися над цими проблемами.

Мова йде про пряму погрозу, що нависла над суверентетом Норвег, Грец, Туреччини й нших захдновропейських кран, про державний переворот у Чехословаччини, здйснений у червн 1948 р про протиправну блокаду Берлна, почату у квтн того ж року. Пдписання в березн 1948р. Брюссельського договору стало проявом ршучост пяти захдновропейських держав Бельг, Люксембургу, Ндерландв, Великобритан, Франц - створити загальну систему оборони й змцнити взамн звязки таким чином, щоб бльш ефективно протистояти деологчнй, полтичнй вйськовй погроз сво безпеки.

Згодом вдбулися переговори з Сполученими Штатами Америки й Канадою щодо створення диного Пвнчноатлантичного альянсу на засадах гарантй безпеки й взамних зобовязань мж вропою й Пвнчною Америкою.

Держави, як пдписали Брюссельський договр, запросили Даню, сландю, талю, Норвегю й Португалю взяти участь у цьому процес.

Кульмнацю цих переговорв стало пдписання Вашингтонсько договору у квтн 1949 р що почав загальну систему безпеки на основ партнерства цих дванадцяти кран. В 1952 р. до договору придналися Греця й Туреччина.

Федеративна Республка Нмеччина вступила до Альянсу в 1955 р а спаня стала членом НАТО в 1982 р. Однак навть висока взамозалежнсть членв Альянсу не могла однозначно виршити дилему його безпеки, що загострилася на тл змцнення захдновропейських кран стаблзац мжнародно ситуац в другй половин 1960-х рокв, що викликало необхднсть реформування НАТО. Пдвищення роли вропейських членв органзац обумовило й посилення невонних елементв спвробтництва, акцентування полтичних складових трансатлантичного спвтовариства.

Таким чином, уже перша стотна реформа Альянсу визначила значимсть загально дентичност його членв, хньо прихильност диним демократичним цнностям у внутршньополтичному простор для збереження дност НАТО. Одночасне розширення функцональних вимрв трансатлантичного спвробтництва привело до стотного поглиблення не тльки мждержавних, але й транснацональних звязкв мж членами НАТО, ущльненню трансатлантичного простору й фактичному початку формування регонально структури, основою яко була Пвнчноатлантична система колективно оборони Надал не залежно вд спрямованост трансформац НАТО його основою завжди оставалася дина трансатлантична дентичнсть загальн цнност й необхднсть х захищати от загально погрози.

Властиво ж трансформаця була покликана адаптувати механзми НАТО до обставин, що змнилися, новим погрозам безпеки таким чином, щоб найбльше ефективно захищати спльнсть вдтворювати дину дентичнсть.

Под кнця всмдесятих. Протягом всмдесятих рокв продовжували вдбуватися под великого значення для всього вропейського континенту й мжнародних вдносин у цлому. Наприкнц 1989-го й на початку 1990 року вдалося досягти значного прогресу в реформ полтичних економчних систем Польш й Угорщини, а в Нмецькй Демократичнй Республц, Болгар, Чехословаччин й, псля боротьби, у Румун були здйснен кроки до свободи й демократ, як перевершили вс очкування.

Обцянка покласти край роздлу вропи, а з ним роздлу Нмеччини, дана понад сорок рокв тому, придбала реальне значення з паднням у листопад 1989 року Берлнсько стни. Крм значного символчного значення, ця подя, на думку членв Альянсу, стала частиною широкого процесу, шо вв до реально дино й вльно вропи.

Цей процес був ще далекий вд завершення й зштовхувався з бльшою клькстю перешкод проблем, але всупереч усьому в ньому вдалося досягти швидкого й вражаючого прогресу. Вльн вибори вдбулися або повинн були вдбутися в бльшост кран Центрально й Схдно вропи долалося колишн розмежування знищувалися репресивн прикордонн спорудження, менш чим через рк, 3 жовтня 1990 р за пдтримки мжнародного спвтовариства вдбулося воззднання двох нмецьких держав, з яким погодився радянський уряд. Основою цього був мжнародний договр демократичний вибр усього нмецького народу.

Як сам факт, так перспективи реформ викликали основн позитивн змни у вдносинах кран Центрально й Схдно вропи з мжнародним спвтовариством, вдкрили новий, збагачений далог мж Сходом Заходом, що принс реальну надю замсть страху конфронтац, а також практичн пропозиц спвробтництва замсть полемки й застою. Ц змни не пройшли безболсно й, як пдтвердили под в колишньому Радянському Союз й нших частинах Центрально й Схдно вропи, могли створити нов проблеми для стабльност й безпеки.

Ршучий курс на реформи в Радянському Союз сам по соб викликав нов труднощв серйозн внутршн проблеми. Бльш того, жахлив перспективи розвитку економки й проблеми, як осягли багато кран Центрально й Схдно вропи на шляху переходу вд авторитарного режиму й централзовано планово економки до плюралстично демократ й вльного ринку, робили полтичн прогнози невпевненими й такими, як необхдно постйно переглядати. У цей час НАТО продовжувало вдгравати провдну роль, забезпечуючи структуру для консультацй координац полтики серед кран-учасниць з метою зменшення ризику виникнення кризи, що мг би загрожувати нтересам загально безпеки.

Альянс додав багато зусиль заради усунення вйськового дисбалансубльшо вдкритост у вйськових питаннях заради досягнення доври через радикальн, але врвноважен й так, шо пддаються переврц, угоди з контролю над озброннями, угоди з верифкац й розширення контактв на всх рвнях. В 1991 р. почали проявлятися контури сьогодншнього НАТО. Розвиток НАТО 1991-2004. НАТО розпочало полтичну та вйськову трансформацю свох структур на початку 90-х рокв. У липн 1990 р. у схваленй на самт декларац пд назвою Лондонська деклараця про трансформований Пвнчноатлантичний альянс лдери кран-членв оголосили про сво намри адаптувати Альянс до ново ситуац в галуз безпеки.

Трохи бльше року по тому, у листопад 1991 р на Римському самт були опублкован нова Стратегчна концепця Деклараця про мир та спвробтництво. Ус ц документи визначили курс реорганзац й модернзац полтичних та вйськових структур процедур Альянсу значного скорочення збройних сил та рвнв хньо готовност, модицкац структури збройних сил Альянсу, щоб вони краще виконували нов мс з урегулювання кризових ситуацй та пдтримку миру, збергаючи при цьому спроможнсть здйснювати колективну оборону.

На наступному самт в Брюссел, у счн 1994 року, лдери кран учасниць Альянсу пшли дал по шляху трансформац. Найвидатншим серед ршень, прийнятих на цьому самт, було оголошення нцативи Партнерства заради миру. Це стало вдкритим запрошенням кранам учасницям Ради Пвнчноатлантичного спвробтництва та ншим членам НБС приднатись до кран НАТО до широкомасштабно програми практично спвпрац, розробленй для вдосконалення можливостей спльно роботи над виконанням завдань миротворчого гумантарного характеру та з урегулювання кризових ситуацй.

Головною рисою Партнерства заради миру, до якого сьогодн входять 27 кран-партнерв та 26 членв Альянсу, те, що кожна крана-партнер ма можливсть розвивати нтенсивну спвпрацю з Альянсом на двостороннй основ вдповдно до ндивдуальних нтересв можливостей кожного партнера.

Псля того як у грудн 1994 року мнстри закордонних справ кран-учасниць ухвалили вдповдне ршення, протягом 1995 року союзники вивчали ус аспекти майбутнього вступу нових членв. У результат було пдготоване Дослдження з питань розширення НАТО, Дослдження з питання про розширення НАТО стало результатом першого етапу роботи фахвцв з НАТО над проблемою розширення.

У цьому документ були визначен полтичн та вйськов аспекти питання розширення НАТО на Схд. Полтичний аспект охоплю цл та принципи розширення, права та обов язки нових членв альянсу в раз х вступу до нього. У документ також окреслюються напрямки спвпрац з кранами, що не збираються вступати в НАТО. Окремо пдкреслються важливсть налагодження особливих вдносин з Росю, оскльки вважаться, що мцн вдносини НАТО Рося можуть у майбутньому сформувати новий елемент всеохоплюючо та всебчно структури безпеки в вроп Напередодн Мадридського самту в липн 1997 р. вдбулися дв важлив под в контекст постйних зусиль Альянсу, спрямованих на розвиток партнерства та спвпрац в вроатлантичному регон.

Перша мала мсце у Париж 27 травня 1997 р коли кервники кран Альянсу президент Рос Борис льцин пдписали акт про взамн вдносини, спвпрацю та безпеку мж НАТО Росйською Федерацю. Цей Акт не тльки заснову механзм консультацй та спвпрац Постйну спльну раду НАТО Рося ПСР, але й визнача конкретн сфери взамних нтересв, в яких НАТО та Рося можуть розвивати мцне, ефективне й тривале партнерство.

Друга подя вдбулася всього через клька днв, ЗО травня 1997 р коли у португальському мст Снтра була створена Рада вроатлантичного партнерства та було досягнуто згоди щодо значного розширення масштабу пдвищення якост програми Партнерство заради миру. Мадридський самт, який вдбувся у липн 1997 р вивв процес змн та внутршньо зовншньо адаптац НАТО на виршальний етап. Глави держав та урядв кран Альянсу прийняли ключов ршення, спрямован на досягнення загально мети посилення миру стабльност у вроатлантичному регон.

Вони запросили Чеську республку, Угорщину та Польщу розпочати переговори про вступ до НАТО у ранз повноправних членв. Потм вони пдтвердили полтику вдкритих дверей щодо майбутнього вступу нових членв, а також продовження нтенсивного далогу з партнерами, зацкавленими у майбутньому приднанн до Альянсу. Вони заявили про втлення суттво вдосконалено програми Партнерство заради миру, а також про нтенсифкацю процесу консультацй з партнерами через Раду вроатлантичного партнерства посилення постйного далогу мж Альянсом його середземноморськими сусдами не членами НАТО. Що стосуться внутршньо адаптац, то Мадридський самт пдтвердив досягнення у розбудов власне вропейсько системи безпеки оборони в Альянс та у змцненн нституцйно спвпрац з Захдновропейським Союзом.

В березн 1999 года членами НАТО стали Угорщина, Польща та Чеськая Республка.

Два самти НАТО - Празький в 2002 роц й Стамбульський в 2004 - служать вхами пероду безпрецедентно активност в Альянс. Фактично за останн два роки в НАТО вдбулося бльше конструктивних змн, нж за будь-яке десятилття в стор Альянсу. Празький самт створив умови для знаменних нцатив в област вйськово трансформац, операц Альянсу проводяться з чудовою швидкстю. НАТО запропонувало семи партнерам приднатися до Альянсу. У квтн 2004 року новими членами стали Болгаря, Латвя, Литва, Румуня, Словаччина, Словеня й Естоня.

Кожна з цих кран внесла вклад у глобальну вйну з тероризмом. хня нтеграця в НАТО явля собою значний крок до загально мети - побудувати дину й вльну вропу, де безпека й процвтання загальними й неподльними 2.

Особливост входження до НАТО кран Схдно Европи

псля ратифкац кранами НАТО виправлень до Вашингтонського договору. На ... Уряд Блэра, безумовно, найбльше провропейским з всх пслявонних кабнетв... 12 серпня 2000 року вдбулася катастрофа з атомним пдводним човном Курс... Окрем аспекти боротьби з тероризмом, так як цивльне надзвичайне планув... Вивчаються також можливост практично взамод в сфер захисту вд хмчних, ...

– Конец работы –

Используемые теги: нато, перспективы, развития0.065

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: НАТО: перспективы развития

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

США: современный уровень социально-экономического развития. Характеристика современного состояния, анализ причин, перспективы развития
Список литературы. Введение.Современные США представляют собой достаточно интересный объект исследований для экономистов всего мира. Страна,… Кроме того, Америка демонстрирует сегодня еще и значительные успехи при… США, в отличие от других стран, добились значительного профицита бюджета их национальная валюта сегодня обеспечивает…

АТЭС (Организация Азиатско-Тихоокеанского экономического сотрудничества), история создания, характер деятельности, проблемы и перспективы развития.
В АТР входят страны зарубежной Восточной и Юго-Восточной Азии, географически тяготеющие к Тихому океану. Наряду с ними в АТР включают и ряд государств двух других континентов -… Гораздо реже как о части АТР говорят о тихоокеанских странах Латинской Америки, хотя там со все большим интересом…

Перспективы развития компьютерной техники
Марвин Минский Вступление Компьютеры появились очень давно в нашем мире, но только в последнее время их начали так усиленно использовать во многих… Сначала появились огромные компьютеры, которые были зачастую размером с… И компьютеры становились вс меньше и меньше по своим размерам, пока не достигли сегодняшних размеров. Современные…

Европейский Союз: особенности формирования, этапы и перспективы развития
Экономическая интеграция представляет собой широкое межгосударственное объединение, которое обладает своей организационной структурой. Между участниками интеграции осуществляется более глубокое разделение труда,… Это процесс экономического взаимодействия стран, приводящий к сближению хозяйственных механизмов, принимающий форму…

Союз России и Белоруссии. Военно-политическое значение, перспективы развития
Учитывая вышеперечисленные факты, можно с уверенностью говорить о том, что какое-то сотрудничество России с Белоруссией просто необходимо. Другой вопрос, каким образом это сотрудничество будет определено.Договор,… Данный реферат представляет собой компиляцию материалов, посвященных договору об объединении России и Белоруссии,…

Организация электронной торговли и перспективы ее развития
Появление глобальных сетей связи, и в первую очередь - Интернет, привело к настоящей революции в области организации и ведения коммерческой… Преобразования коснулись как внешних отношений между компаниями и их… Подобные исследования красноречиво свидетельствуют о том, что компания, недоучитывающая потенциал электронного бизнеса…

Социальная стратификация и перспектива развития гражданского общества России
В примитивном обществе мало статусов и низок уровень разделения труда, в современном - множество статусов и высок уровень организации разделения… Действительно, с точки зрения социального состава, все русские, женщины,… Если прибегнуть к физической аналогии, то социальный состав - это беспорядочная совокупность железных опилок. Но вот…

Перспективы развития международных корпораций в России
Международное производство под контролем ТНК является центральным звеном интернационализации хозяйственной жизни. ТНК существенно модифицирует как структуру мирохозяйственных связей, так и… В мире насчитывется свыше 20 тысяч ТНК. Из них примерно 2 тысячи наиболее крупных сосредоточили основную массу прямых…

Гражданское общество в России особенности формирования и перспективы развития
Актуальность теоретических и практических аспектов этого понятия обусловлена очевидным повышением роли рядовых граждан и их добровольных объединений… В трудах ученых прошлого и современности вот уже более двух тысячелетий… И это понятно, поскольку формирование гражданского общества связано с развитием демократии, рыночной экономики и…

Современное состояние и перспективы развития ГУАМ
До выхода Узбекистана из организации именовалась ГУУАМ. Начало сотрудничеству Грузии, Украины, Азербайджана и Молдавии в рамках ГУАМ было положено… В сентябре 2000 года в ходе саммита тысячелетия в ООН был также принят… В ней Хартии были перечислены не только цели ГУУАМ, но и также оговорены организационные структуры. Однако, как…

0.037
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам