ВИСНОВОК

ВИСНОВОК. У цій курсовій роботі введено базові поняття та означення, що характеризують властивості та особливості складної системи за умов штатного і позаштатного режимів функціонування, формалізовані описи основних понять аварій і катастроф, умов гарантованої безпеки, на їх ґрунті сформульовано аксіому ситуацій ризику і гіпотезу про режим складної системи, яка стверджує, що на основі узагальненого подання режиму функціонування реального складного об’єкта можна з єдиних позицій виявити як механізми його функціонування і працездатності у штатному режимі, так і механізми появи та розвитку позаштатного режиму. Наведено принципи формування та реалізації гарантованої безпеки складних систем, що являється основою стратегії управління працездатністю і безпекою складних систем.

Показано взаємозв’язки і взаємозалежності штатного та позаштатного режимів, а також еволюцію розвитку позаштатних ситуацій в аварії та катастрофи, на базі яких сформовано особливості процесів формування позаштатного режиму.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 1. Панкратова Н.Д Курилин Б.И. Концептуальные основы системного анализа рисков в динамике управления безопасностью сложных систем Ч. 1. Основные утверждения и обоснования похода // Проблемы управления и інформатика. – 2000. –№ 6. – С. 110-132. 2. Сопротивление материалов деформированию и разрушению.

Справочное пособие / Отв. Ред акад. НАНУ В. Т. Трощенко. – К.: Наук. думка, 1993. – Ч. 1. – 288 с; 1994 – Ч. 2. – 702 с. 3. В.И. Большаков, В.Н. Волчук, Ю.И. Дубров Особенности применения мультифрактального формализма в материаловедении // Доповiдi Нацiональної академiї наук України. – 2008. –№ 6. – 107 с. 4. Згуровський М. З Панкратова Н. Д. Основи системного аналізу. – К.: Видавнича група BHV. – 2007. – 544c.: іл.