Типологія світогляду (історичні типи світогляду).

Світогляд – це цілісна сукупність уявлень людини про світ, про себе, про свої відносини зі світом, про місце людини в ньому та її життєву мету й призначення.

Світогляд, по суті, можна вважати формою загальнолюдського самовизначення:

Можна зробити міні-висновок, що світогляд включає в себе та систематизує перелік інтелектуальних утворень: цінностей, знань, бажань, поглядів, принципів, життєвих орієнтирів тощо.

Світогляд сприяє самоутвердженню особистості в навколишньому середовищі, адже людині не потрібні докази істинності знання про світ, щоб мати чітку орієнтацію у ньому. Це він отримує через вибір, зумовлений не стільки знаннями, скільки оцінкою певних ситуацій

Цінності – мета існування, що виступає для людини незмінною та бажаною формою сприйняття.

Дякуючи цінностям, світогляд набуває духовного характеру, а отже будь які прояви реального, формують духовний світ людини. Цінності розділяють світ, дають йому смисловий лад та забезпечують орієнтацію людини у ньому.

Пам”ятаєте, ось ТУТ ми говорили про 4 основні питання філософії? Так ось, саме ці питання є основними питаннями людського світогляду, и саме це – причина їх першості у колі філософських питань, адже людина – головнийпредмет вивчення філософії.