Загально-теоретичні принципи самостійної роботи

Мета самостійної роботи:

1. Головна мета самостійної роботи студента заочної форми навчання полягає в освоєнні необхідних знань з філософії та перетворення їх в елемент сучасного світогляду, який допомагає формуванню особистості.

2. Вивчити самостійний матеріал на достатньому теоретичному і практичному рівні. Інтегрувати отримані знання в систему існуючих гуманітарних та фахових знань.

3. Вдосконалювати попередні знання, поглиблювати розуміння наукових проблем, розуміти їх актуальність для сьогодення.

 

Завдання самостійної роботи:

1. Навчитися добре володіти знаннями, розуміти їх предметний зміст, розкривати їх структуру, елементи, форми.

2. Навчитися теоретично аналізувати матеріал, виділяти головне і вторинне, бачити сутність проблеми, прослідковувати зв`язки і відношення в проблемі.

3. Вчитися мислити конкретно, точно, послідовно, логічно. Враховувати основні компоненти філософської проблематики. Уважно ставитися до коректного розкриття матеріалу, без порушень його структури й змісту.

4. Критично ставитися до нетворчого сприйняття та засвоєння знань. Вчитися сприймати матеріал синтетично й органічно не розриваючи його з власним світоглядом, а намагаючись пов`язати з попереднім знанням.

5. Самостійно мислити, вчитися висловлювати і відстоювати власний погляд на проблему, захищати своє бачення шляхів її вирішення.

 

Зміст самостійної роботи:

Самостійна робота виконується у відповідності з тематичним планом курсу, який передбачає 3 розділи: теоретична філософія, практична філософія та історія філософії.

Самостійне опрацювання записів лекцій, підручника, повного опорного конспекту лекцій, методички по проведенню самостійної роботи складає дуже важливий засіб формування знань у студентів. Інформацію про них студент може отримати в бібліотеці, або безпосередньо від викладача.

Особливий вид самостійної роботи складає опрацювання першоджерел або додаткової літератури. Студент повинен ознайомитися з вибірковими джерелами по філософії, вміти відтворити їх сенс, письмово викласти основні ідеї.

Допустиме написання рефератів, або творчих робіт, як форма самостійної роботи. Тематика рефератів та смостійних робіт надається викладачем.

 

Матеріал предмета слід пов`язувати з дисциплінами: загальна історія, психологія, психологія підприємництва, соціологія, культурологія, політологія, логіка, література, історія економічних вчень, філософські спецкурси.