Основи формування АРМ

Синтез АРМ, вибір його конфігурації і обладнання для реальних видів економічної і управлінської роботи мають конкретний характер, який диктується спеціалізацією, поставленими цілями, обсягами роботи. Проте люба конфігурація АРМ повинна відповідати загальним вимогам по відношенню до організації інформаційного, технічного, програмного забезпечення.

Інформаційне забезпечення АРМ є орієнтованим на конкретну, звичну для користувача, предметну сферу. Оброблення документів має передбачати таку структуризацію інформації, яка б дозволяла здійснювати необхідне маніпулювання різними структурами, зручне і швидке коректування даних в масивах.

До розробки інформаційного забезпечення системи управління пред'являється ряд організаційно-методологічних вимог:

§ раціональна інтеграція обробки інформації;

§ необхідність мінімального дублювання інформації в інформаційній базі;

§ скорочення числа форм документів;

§ необхідна надмірність інформаційного забезпечення, що дозволяє користувачам різного рівня отримувати інформацію з різним ступенем деталізації.

Будь-яка система автоматизованої обробки інформації повинна відповідати ряду принципів, що визначають ідеологію і порядок її створення, а так само напрями ефективного використання.

Технічне забезпечення АРМ повинно гарантувати високу надійність технічних засобів, організовування зручних для користувача режимів роботи (автономний, з розподіленою БД, інформаційний, з технікою верхніх рівнів тощо), здатність обробляти в заданий час необхідний обсяг даних. Оскільки АРМ є індивідуальним засобом користувача, воно повинно забезпечувати високі ергономічні властивості і комфортність обслуговування.

Програмне забезпечення перш за все орієнтується на професійний рівень користувача, поєднується з його функціональними потребами, кваліфікацією і спеціалізацією. Користувач повинен відчувати з боку програмного середовища постійну підтримку власного бажання працювати в будь-якому режимі активно або пасивно. Пріоритет користувача при роботі з технікою безперечний. Тому при їх взаємодії передбачається максимальне забезпечення зручності роботи людини за рахунок вдосконалення програмних засобів.