Технічна реалізація АРМ

АРМ, створені на базі ПК, - найбільш простий і поширений варіант автоматизованого робочого місця для працівників сфери організаційного управління. Таке АРМ розглядається як система, яка в інтерактивному режимі роботи надає конкретному працівнику (користувачу) усі види забезпечення монопольно на весь сеанс роботи. Цьому відповідає підхід до проектування такого компонента АРМ, як внутрішнє інформаційне забезпечення, згідно якого інформаційний фонд конкретного АРМ повинен знаходитися в монопольному розпорядженні користувача АРМ. Користувач сам виконує всі функціональні обов’язки по перетворенню інформації та відповідає за прийняті рішення. Крім цього, АРМ може виконувати децентралізовану одночасну обробку економічної інформації на робочих місцях виконавців в складі розподіленої бази даних. При цьому вони мають вихід через системний пристрій і канали зв’язку в ПК і БД інших користувачів, забезпечуючи таким чином спільне функціонування технічних пристроїв в процесі колективного оброблення.

Здебільшого для створення одного АРМ потрібен один ПК. Можливості створюваних АРМ в значній мірі залежать від техніко-експлуатаційних характеристик ПК, на яких вони базуються. В зв’язку з цим на стадії проектування АРМ чітко формулюються вимоги до базових параметрів технічних засобів оброблення і видачі інформації, набору комплектуючих модулів, мережевих інтерфейсів, економічних параметрів пристроїв тощо

Фізично ПК може обслуговувати і декілька АРМ спеціалістів. Конкретне суміщення АРМ може бути здійснене виходячи з функціональної близькості цих АРМ, а також з урахуванням фактора територіального розташування відповідних підрозділів і спеціалістів. У деяких випадках одне АРМ може функціонувати на декількох ПК одночасно: це стосується перш за все цехових спеціалістів, що приймають рішення з управління виробництвом в оперативному режимі роботи (диспетчери). Важливою задачею в процесі створення АРМ є технічно та економічно обґрунтований вибір класу використовуваної ПК.

До ПК можуть підключатися периферійні пристрої різного функціонального призначення (для збирання, накопичення, зберігання, виведення і передавання інформації). Периферійні пристрої призначені для виконання таких двох основних функцій:

§ встановлення взаємодії людини з ПК забезпечує: клавіатура і монітор, графопобудовувач, аналізатори мови та синтезатори, принтери, сканери для зчитування друкованих текстів.

§ встановлення взаємодії ПК з технічними об'єктами забезпечується: пристроями зв'язку з автоматикою технологічного обладнання (станків з ЧПУ, автоматичних ліній) і транспортно-складського обладнання з контрольно-вимірювальною апаратурою, пристроями мережного зв'язку з іншими ЕОМ, модемами (для передачі та прийому даних по телефонній мережі), пристроями записування-зчитування даних у штриховому код тощо.

Створення АРМ на базі ПК забезпечує:

§ простоту, зручність і дружелюбність комп’ютерів по відношенню до користувача;

§ простоту адаптації до конкретних функцій користувача;

§ компактність розміщення і невисокі вимоги до умов експлуатації;

§ високу надійність і живучість;

§ порівняно просте організовування технічного обслуговування.