Особливості організовування АРМ керівника

Організовування поточної роботи менеджера починається з ретельного планування робочого дня, чіткої системи організації власної роботи. Робочий час має бути щодня розподілений за годинами. Незважаючи на наявність індивідуальних графіків роботи, кожний працівник бухгалтерії повинен спланувати свій робочий день зранку і накреслити, що потрібно виконати, кого запросити до себе, у кого бути, кому і про що доповісти, які матеріали підготувати, кому зателефонувати тощо. За характером діяльності і сукупністю робіт менеджер — це керівник. Основне завдання — керівництво роботою підлеглих, організація облікового процесу та роботи виконавців. Крім того, його функціями є також організація з розвитку та вдосконалення облікової, контрольної та аналітичної роботи.

У найбільш загальному вигляді діяльність менеджера може бути охарактеризована як сукупність таких робіт:

§ організаційно-адміністративних;

§ творчих;

§ технічних;

§ не передбачених посадовими обов'язками;

§ допоміжних.

Важливими елементами роботи менеджера є нарада, інструктаж, приймання відвідувачів, бесіди, семінари тощо. Для планування робіт потрібно заздалегідь знати приблизну їх тривалість. Планування роботи потребує вироблення певного режиму, ритму та безпосереднього її виконання. Плани робіт складають на день, п'ятиденку, декаду, місяць, рік, на перспективу. Значно полегшує організовування роботи з допомогою графіків робочого дня.

АРМ менеджера може мати розподільну та локальну структуру. При розподільній структурі дисплей установлюється на столі керівника, а основна функціональна структура — у секретаря або помічника. Локальна структура АРМ передбачає повну функціональну достатність, яка забезпечує автономну роботу.

АРМ мають бути орієнтовані, в основному, на користувачів, слабо підготовлених для роботи на ПК або таких, що не мають ніякої підготовки. Через це першорядне значення набуває раціональна організація діалогу між користувачем АРМ і ПК. Орієнтацію АРМ на кінцевого користувача, який не є спеціалістом у галузі оброблення електронних даних, можна підсилити застосуванням в АРМ зі полегшеним способом введення й оброблення інформації мовою, зрозумілою користувачеві, а також за допомогою розвиненої системи діалогових процедур реалізованих за допомогою ПЗ АРМ.

Функціонально АРМ повинен містити такі складові:

§ розвинену базу даних, постійно доповнювану оперативною інформацією;

§ ефективні механізми оперативного пошуку необхідної інформації в базі даних і наочного подання інформації у формі, адаптованій до психологічних характеристик людини (за умови високого рівня її інтеграції на екрані незалежно від джерела даних);

§ діалогові програмні засобів, що забезпечують прийняття рішень з максимальною адаптацією і регулюють організаційно-адміністративну діяльність;

§ оперативний зв'язок з іншими джерелами інформації (у межах організаційної структури) та з безпосередніми помічниками;

§ механізми нагромадження в пам'яті АРМ досвіду роботи і раніше прийнятих рішень.

З урахуванням характеру й особливостей праці менеджера ПЗ менеджера має містити такі підсистеми:

§ забезпечення та ділової діяльності,

§ прийняття рішень,

§ виконання рутинних робіт,

§ підтримку комунікацій.

Вагомість підсистеми підкреслює той факт, що біля 40% робочого часу менеджери здійснюють ділові контакти До складу цієї підсистеми мають входити електронний записник, особистий архів, картотека доручень. Завдання цієї підсистеми можуть виконуватися в рамках Microsoft Office.