Особливості організовування АРМ фахівця

При створенні АРМ фахівця необхідно виходити із того, що фахівець — це професіонал у зазначеній галузі, тому АРМ має бути таким, аби давати йому змогу проводити аналітичну роботу з документами (що займає більш ніж 50% робочого часу), використовуючи різноманітну інформацію. Його професійна орієнтація обумовлює вимоги до програмного і технічного забезпечення АРМ. Фахівцю має надаватися можливість працювати з власною персональною і централізованою базами даних, вести комунікаційні діалоги з допоміжними джерелами інформації.

Для комп'ютерної підтримки творчого процесу АРМ має містити підсистему моделювання аналізованих процесів з урахуванням нагромадженого досвіду. Найважливішою вимогою до АРМ є забезпечення високого рівня багатофункціональності та гнучкості підсистеми моделювання.

Разом з цим АРМ фахівця має містити підсистеми забезпечення ділової та професійної діяльності, забезпечення рутинних робіт і підтримки комунікацій. Це дозволить звільнити управлінський персонал від виконання рутинної роботи з оформлення документів, проведення розрахунків.

Основа АРМ фахівця — підсистема забезпечення професійної діяльності. Типовий склад цієї підсистеми - розвинена база даних, засоби електронного оброблення форм і ділової графіки, а також набір програмних засобів для проведення математичних розрахунків і моделювання.

База даних АРМ повинна бути в змозі зберігати текстову, числову та фактографічну інформацію. Робота з базами даних має передбачати близьку до природної мову спілкування, максимальну адаптацію до фахового представлення інформації.

При побудові АРМ фахівця необхідно враховувати високий ступінь взаємозв'язаності функцій управлінського персоналу і виконуваних кожним спеціалістом інтуїтивних рішень на основі накопиченого досвіду, особистих контактів зі спеціалістами інших рівнів управління, які (рішення) погано піддаються автоматизації. Тому до АРМ фахівця можуть за потребою можуть входити спеціалізовані пакети для математичних розрахунків і моделювання, експертні системи і бази знань для підтримки розв’язування формалізованих і неформалізованих задач. Вони найвищою мірою забезпечують досягнення мети підвищення ефективності та якості управління, оскільки вони є одним із нових видів програмних засобів загального призначення.