Особливості організовування АРМ технічного працівника

АРМ технічних працівників призначені для працівників, які виконують технічну роботу, що потребує певних професійних навичок. Для такої категорії службовців характерна робота з документами (біля 70% усього робочого часу) і телефонні переговори (20% робочого часу). Основні їх функції — ввід інформації, оформлення документів (друк, тиражування, розсилання тощо), ведення картотек і архівів, обробка вхідної та вихідної документації, контроль виконавчої діяльності. Ці роботи з високим ступенем ефективності можна автоматизувати за допомогою АРМ. В таких умовах використання АРМ праця стає менш монотонною, а тому працівник менше стомлюється, завдяки чому можна розширити функціональний діапазон виконавців, урізноманітнити процес роботи, зробити його цікавішим і завдяки цьому в 2-3 рази підвищити продуктивність праці.

Характер діяльності технічних працівників мало залежить від специфіки галузі підприємства.. Тому можливий масовий випуск типових АРМ: оператора текстових документів, архіваріуса, комірника, інспектора, секретаря. Основні вимоги до програмних і технічних засобів АРМ:

§ забезпечення максимальної ергономічності і «дружності»;

§ зручне розміщення технічних засобів;

§ висока якість візуальної інформації;

§ зручні для користування засоби вводу-виводу інформації;

§ простий діалог з підказками в разі хибних дій користувачів;

§ наявність технічних засобів для друкування і тиражування документів;

§ легке ведення архіву.

Подальший розвиток АРМ в організаційному управлінні пов'язаний з використанням ідеї інтегрованого «інтелектуального» інтерфейсу користувача з маніпулюванням даними і широким доступом до розвинених обслуговуючих підсистем. Це дозволить створювати універсальні системи, необхідна певна функціональна спеціалізація цієї системи з трансформацією її в конкретне ділове АРМ.