Особливості автоматизованого оброблення економічної інформації

Завдання, що вирішуються в реальних системах управління мають ряд характерних особливостей, що впливають на розвиток технології автоматизованого оброблення даних. До таких особливостей можна віднести:

· Інформаційний взаємозв'язок, який проявляється в тому, що результати розв'язування одних завдань є вхідними даними для розв'язування інших. Ця особливість впливає на склад та зміст інформаційних потоків, потребуючи також вибору способів і методів нагромадження і зберігання інформації в системі.

· Масовість та груповий характер вирішення. Як правило, економічні розрахунки виконуються через певний термін, причому визначається не один, а група взаємопов'язаних економічних показників. Ця особливість впливає на структуру алгоритмів розв'язування завдань, а також на склад та зміст програмного забезпечення систем.

· Потреба багатоваріантного розв'язування. Це стосується завдань прогнозування, планування та прийняття рішень. Саме тому в системі управління мають бути передбачені відповідні спеціальні інструментальні та апаратні засоби, наприклад база моделей для задоволення згаданої потреби.

· Чітко регламентовані терміни подання вхідних даних і результатів розв'язування завдань, а також вимоги до точності вхідних даних і результатів розв'язування завдань. А це в свою чергу передбачає потребу контролю інформації на всіх етапах її переробки (перетворення).

· Постійні зміни складу економічних показників та методик їх розрахунку. Ця особливість впливає на склад та зміст інформаційного забезпечення, особливо на його прикладну частину.