Програмне забезпечення документообігу

На вітчизняних підприємствах для електронного документообігу цілком достатнє програмне забезпечення від українських і російських виробників. Так розроблена спеціалістами російської компанії ЛАНИТ система управління документами LanDocs представляє собою набір масштабуючих програмних продуктів для комплексної автоматизації діловиробництва і створення архівів електронних документів. Вона дозволяє включити в єдиний діловиробничий контур не тільки користувачів локальної мережі, але і територіально віддаленні підрозділи, забезпечуючи доступ до даних системи через Іnternet і з допомогою електронної пошти.

На платформі Lotus Notes створена інша російська система автоматизації діловиробництва і документообігу БОСС – Референт, яка призначена для створення повноцінної системи управління діловими процесами оброблення документів, а також контролю за виконанням цих процесів. Ця система дозволяє обробляти і зберігати інформацію будь-якого типу, а також забезпечує колективну роботу зі спільними базами даних документів.

Московська компанія Весть-Мегатехнологія розповсюджує корпоративні системи управління документами DOCS Open і DOCS Fusіon, які забезпечують створення і ведення крупних розподілених архівів електронних документів вільного типу. З допомогою цих систем, які розрізняють до 150 розповсюджених файлових форматів, можна вести оперативний пошук інформації, викликати документи на редагування, захищати інформацію у відповідності з правами доступу. Ще одна російська компанія Акваріус Консалтинг запропонувала свою систему AquaDoc для оброблення великих і надвеликих обсягів документів.

Українська фірма ЦЕБІТ розробила комплекс TechnoDOCS, який призначений для автоматизації технічного документообігу на промислових підприємствах і в проектних організаціях.

Ще одна вітчизняна компанія ПУЛ є розробником автоматизованих систем документообігу і підтримки бізнесу, баз даних і утиліт на основі Lotus Notes&Domіno, серед яких можна виділити ІnTEAM “Діловодство”. Крупними об’єктами введення цих систем стали Головне контрольно-ревізійне управління Міністерства фінансів України, Державний Інноваційний Фонд України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України “Украєрорух”, Акціонерний банк “Україна” і Львівська міська Рада.

Також слід відмітити, що вартість сучасних систем електронного документообігу достатньо висока. Але, незважаючи на це, їх впровадження важливе, так як вони дозволяють забезпечити реінжиніринг, суть якого полягає в оптимізації організаційної структури, функцій, бізнес-процесів і ресурсів підприємства. А власне це дозволяє отримати ефективну систему управління підприємства в цілому.