Програмний пакет Microsoft Office

Для прикладу можна навести такі офісні пакети:

§ для документообігу (Mіcrosoft Office, Open Office, Star Office, Koffice та ін.);

§ для колективної роботи (GroupWise, SharePoint Portal, Lotus Domino R5).

Пропоновані на ринку ПЗ додатки, в загальному випадку, можуть бути виконані як окремі програми або як інтегровані системи. Інтегрованими системами зазвичай є експертні системи, програми математичних розрахунків, моделювання і аналізу експериментальних даних, а також офісні системи. Було б неповно, коли б не згадати про тенденції зближення ПЗ загального користування з ПЗ вбудованих систем. Вбудована система (англ. embedded system) — це будь-яка комп'ютерна система чи обчислювальний пристрій, що виконує спеціалізовані функції. Вбудовані системи забезпечують роботу тисяч різноманітних інтелектуальних взаємодіючих систем, таких як: касові термінали, телевізійні приставки, цифрові медіа-програвачі, складна споживацька електроніка, IP-телефони, мережеві шлюзи, серверні пристрої, кіоски та торгові автомати, промислові системи управління і системи управління завданнями, вимірювальні і контрольні прилади, кишенькові комп'ютери та інші мобільні пристрої.

Кожний офісний пакет створюється і використовується для окремих ПК (наприклад, Mіcrosoft Office для MS Windows, KOffice для KDE) або для кількох (Open Office для MS Windows і Linux). Офісний пакет може включати все необхідне для роботи офісу підприємства, а саме: засоби підтримки телефонів, документообігу, серверів, відеоспостереження та ін. (Template 20) Разом з тим існує офісний пакет для кишенькових ПК та мобільних телефонів підтримує роботу з документами, електронними таблицями і електронними презентаціями (QuickOffice Premier).

Офісний пакет – сукупність програм (додатків) з уніфікованим інтерфейсом, які дозволяють виконувати роботу з обробки інформації.

Оскільки сучасні ІТ поступово трансформуються в напрямі розвитку і втілення концепції “цифрової нервової системи” підприємств, що забезпечує доступ до будь-яких інструментів і даних, взаємозв'язок співробітників, стандартизацію і управління документообігом, то офісні пакети переросли у офісні системи.

Сучасний офісний пакет повинен мати можливість:

§ створення: текстових документів, графічних, змішаних типів документів, інтерактивних презентацій, web-сторінок з мультимедіа;

§ створення і робота з базами даних;

§ організація роботи з електронною поштою;

§ перевірка правопису;

§ можливість логічною розмітки документів;

§ створення графіків та діаграм;

§ наявність шаблонів;

§ обробка математичної інформації.

Основні вимоги до роботи з офісним програмним пакетом:

§ Невисокі вимоги до системних ресурсів (для забезпечення коректної роботи на різних ПК).

§ Легкість установки (для простого а навіть й самостійного встановлення пакету).

§ Гнучкість налагоджень компонентів (для встановлення виключно потрібних компонентів).

§ Мультиплатформність (для установки під різними операційними системами).

§ Розумний розподіл функцій по програмам залежно від їх типу.

§ Ергономічний інтерфейс (для зручності роботи з панелями інструментів і меню).

§ Гарна внутрішня інтеграція між додатками (для взаємообміну інформацією між додатками);

§ Підтримка групової роботи над документів.

§ Можливість захисту інформації.

§ Висока надійність від збоїв та критичних посилок програмного забезпечення.

Найбільш поширеним і популярним серед користувачів ПК є програмний пакет Microsoft Office, який містить велику частину необхідного прикладного програмного забезпечення. Елементи інтерфейсу наявних додатків оформлені однаково, працюють в однаковому середовищі та можуть взаємообмінюватися інформацією різних форматів. Всі ці програми мають подібне загальне меню і набори кнопок, які виглядають дуже схоже. Навчившись працювати з одним з додатків, можна без особливих труднощів адаптуватися до роботи в інших.