Роль стандартів в розробленні та експлуатації АРМ

Важливою умовою підвищення ефективності АРМ є добре налагоджена практика підтримання вимог стандартів. Це дозволяє істотно понизити повну вартість володіння АРМ, що у багатьох випадках має вирішальне значення при впровадженні АРМ. Ефективна експлуатація АРМ повинна бути побудована на основі процедур, розроблених і затверджених як внутрішньокорпоративні або галузеві стандарти. Виділяють наступні стандарти експлуатації АРМ:

§ стандарти архітектури ІС;

§ стандарт зберігання даних;

§ стандарт електронної пошти;

§ стандарт обміну документами;

§ стандарт внутрішньої технічної підтримки.

Ефективність інвестицій в розроблення та впровадження АРМ визначається рівнем досягнення цілей, які формулюються в термінах, що характеризує параметри автоматизованих процесів. Такі перетворення мають підтримуватися стандартами серії ISO 9000.

Система стандартів дозволяє зберегти зроблені в АРМ інвестиції і отримати від них реальну віддачу. Обговорення, розвиток, вдосконалення внутрішньокорпоративних стандартів — це другий етап, а на першому етапі необхідно якнайширше упровадити стандарт використання АРМ.

Підвищення ефективності вимагає не тільки дотримання найважливіших властивостей АРМ при його проектуванні, але і здійснення комплексу взаємозв'язаних і взаємообумовлених організаційних заходів:

§ вдосконалення структури і форми взаємодії розробників і замовників АРМ;

§ введення системи стандартів на технічні, ергономічні, експлуатаційні параметри АРМ, що дозволяє зберегти зроблені в інформаційні технології інвестиції і отримати реальну віддачу;

§ поліпшення форм і методів навчання широкого круга фахівців із застосування засобів автоматизації.

Добре налагоджена експлуатація, що базується на системі стандартів, дозволяє оптимізувати функціонування АРМ, а значить, і отримати реальну віддачу від зроблених в інформаційні технології інвестицій.

На ранніх стадіях розвитку комп'ютерних засобів викликала утруднення відсутність єдиної стандартизації, оскільки при великій кількості стандартів різних фірм для різних пристроїв було проблематично об'єднати їх в систему.

Системи обробки даних на базі концепції автоматизованого робочого місця (АРМ) отримали широкий розвиток. АРМ повинне відповідати наступним вимогам:

§ своєчасне задоволення інформаційної і обчислювальної потреби фахівця;

§ мінімальний час відповіді на запити користувача;

§ адаптація до рівня підготовки користувача і його професійним запитам;

§ простота освоєння прийомів роботи на АРМ і легкість спілкування, надійність і простота обслуговування;

§ терпимість по відношенню до користувача;

§ можливість швидкого навчання користувача;

§ можливість роботи у складі обчислювальної мережі.