Страхування сільськогосподарських тварин

 

Страхування тварин сільськогосподарських підприємств здійснюється за об’єктами страхування, якими є тварини, що досягли певного віку, а саме:

- свині, хутрові звірі і кролі – страхуються при досягненні 4-х місячного віку;

- домашня птиця яйценосних порід – 5-місячного віку;

- бройлери – 1 місяць;

- вівці, кози, велика рогата худоба – 6 місяців;

- коні – після 1 року.

Страховою подією при цьому є - знищення або вимушений забій внаслідок стихійного лиху, дії електричного струму, інфекційної хвороби, вибуху, нещасний випадок, попадання під рухомий транспорт. Крім цього тварини можуть бути застраховані на випадок їх викрадення або неправомірних дій третіх осіб.

Тварини приймаються на страхування в договірній сумі або по балансовій вартості. При цьому, якщо страхувальник наполягає на тому, що балансова вартість тварини є нижчою, ніж пропонована ним для страхування, то він має замовити експертизу і оплатити її власним коштом. В інших випадках страхова сума не може бути вищою за балансову вартість. Франшиза застосовується дуже широко і може встановлюватися окремо на голову тварини або в цілому на стадо.

У випадку вимушеного забою тварини страхове відшкодування виплачується за мінусом м’яса та шкур, які можна реалізувати.

Страхові платежі визначаються як:

 

Страхові платежі = ((Страхова сума - Франшиза) * Тставка) / 100

 

Оскільки ідентифікувати тварину, що постраждала в загальному стаді достатньо важко, то існує правило розподілу збитку. Якщо кількість тварин на момент настання страхового випадку є більшою, ніж їх кількість, вказана в договорі страхування, то страхова сума на окрему тварину пропорційно зменшується.

Не можна укладати договори страхування тварин в місцевості, де оголошено про наявність епідемії та призначено карантинний стан.

При укладенні договору страхування до довідок про вартість тварини додаються довідки від ветеринарного лікаря сільськогосподарського підприємства або району місцевості. Вказується вік тварини та відсутність у неї інфекційних і хронічних хвороб. Представник компанії проводить візуальний огляд тварини і може відмовити у страхуванні, якщо тварина має виснажений вигляд.