Страхування відповідальності власників повітряних суден

 

Об’єктом страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов’язання відшкодовувати у порядку, встановленому законодавством, пасажирам (спадкоємцям), вантажовласникам збитки, заподіяні внаслідок страхового випадку.

Відповідальність перед пасажиром вважається застрахованою за наявності у нього авіаквитка з моменту його реєстрації та внесення до поіменного списку перевізника до моменту, коли він (пасажир) залишив аеропорт під наглядом уповноваженої особи повітряного перевізника.

Відповідальність за майнові збитки вважається застрахованою на час офіційного находження багажу, пошти та вантажу на борту повітряного судна та під час завантаження (розвантаження) повітряного судна.

Страховими випадками вважаються:

- подія, внаслідок якої настає відповідальність страхувальника за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю пасажирів;

- подія, внаслідок якої настає відповідальність страхувальника за шкоду (втрату, пошкодження, зіпсуття), заподіяну багажу, поклажі, пошті, вантажу.

Страхова сума, встановлена договором обов’язкового страхування, не повинна бути меншою:

1. За шкоду, заподіяну життю і здоров’ю пасажирів:

- під час виконання польотів у межах України – суми еквівалентної 20000 доларів США за офіційним обмінним курсом Нацбанку за кожне пасажирське крісло і відповідно до кількості пасажирських крісел, передбаченої сертифікатом експлуатанта повітряного судна. Страховик сплачує страхове відшкодування кожному пасажиру або його спадкоємцю;

- під час виконання міжнародних польотів – у межах, передбачених міжнародними угодами або законодавством країни (у тому числі для військових та пов’язаних з ними ризиків), на території якої здійснюються пасажирські перевезення, відповідно до уніфікованих умов об’єднання лондонських страховиків або інших умов, що застосовуються у міжнародній практиці;

- за втрату або шкоду, заподіяну багажу, пошті або вантажу – суми, еквівалентної 20 доларам США за офіційним обмінним курсом Нацбанку, за кожен кілограм ваги;

- за речі, що знаходяться у пасажира – суми, еквівалентної 400 доларам США за офіційним обмінним курсом Нацбанку.

Для отримання страхового відшкодування страхувальник зобов’язаний надати страховику оригінали або нотаріально засвідчені копії документів, передбачених договором обов’язкового страхування.

Розмір максимального страхового тарифу на один рік не повинен перевищувати двох відсотків страхових сум, визначених договором обов’язкового страхування.