Номенклатура комплексних сполук

Для створення назв за номенклатурою координаційних сполук треба виділити координаційні сфери-комплексні йони або нейтральні комплекси. Під час написання формул комплексів символ центрального атома (комплексоутворювача) вказують першим, за ним спочатку іонні, а потім нейтральні ліганди в алфавітному порядку відповідно. Комплексну частинку обмежують квадратними дужками. Назву комплексів починають із лігандів, які перелічують за алфавітом (українським), потім вказують центральний атом (комплексоутворювач).

Катіонні та нейтральні комплекси не одержують у назвах спеціальних закінчень, назви аніонних мають суфікс –ат, що додається до кореня назви центрального атома. У разі необхідності вказують ступінь окиснення центрального атома або заряд іона.

Назви катіонних та нейтральних лігандів не відрізняються від назв відповідних катіонів та молекул. Назви аніонних лігандів утворюють додаванням до назв аніонів закінчення –о. Узагалі, якщо назва аніона закінчується на –ід, -ид, -ат (в окремих випадках –іт, -ит), то після додавання закінчення –о утворюються відповідно –ідо, -идо, -ато (-іто, -ито):

Таблиця 2