Тема 2.9. Управління силами та засобами ОГ під час НС

Управління та нагляд за БЖД. Принципи забезпечення безпеки життєдіяльності. Порядок надання населенню інформації про наявність загрози або виникнення НС, правил поведінки та способів дій в цих умовах.

Сутність і особливості оперативного управління за умов виникнення НС. Міські, заміські, запасні та пересувні пункти управління в НС. Спеціально уповноважений керівник та штаб з ліквідації НС. Сили і засоби постійної готовності.

Мета і загальна характеристика рятувальних та інших невідкладних робіт. Техніка, що застосовується при ліквідації наслідків НС. Розрахунок сил та їх ешелоноване угрупування. Склад та завдання угрупування сил першого, другого ешелонів та резерву. Організація взаємодії сил при проведенні аварійно-рятувальних робіт та основних видів забезпечення у зоні НС.

Здійснення карантинних та інших санітарно-протиепідемічних заходів. Технічні засоби і способи проведення дезактивації, дегазації та дезінфекції території, техніки, транспорту, будівель, приміщень, одягу, взуття і засобів захисту, продовольства, води, продовольчої сировини і фуражу. Дезактивуючи, дегазуючи та дезінфікуючи розчини..

Надання першої долікарської допомоги потерпілим. Перша допомога: поняття, принципи та способи надання. Роль своєчасно наданої та правильно проведеної першої допомоги в урятуванні життя та здоров’я потерпілого. Візуальна діагностика стану потерпілого. Порядок проведення реанімаційних заходів. Діагностика відновлення життєдіяльності організму. Види уражень організму. Організація та засоби долікарської допомоги. Використання підручних матеріалів.

Перша допомога при кровотечах. Особливості тимчасової зупинки кровотеч.

Перша допомога при переломах та вивихах. Основні способи іммобілізації та евакуації потерпілого при різних видах ушкоджень.

Перша допомога при опіках, електротравмах та обмороженнях. Види опіків.

Перша допомога при серцевому нападі, непритомності тощо.

 

Література: 3, 5-10, 12-18, 20-22, 24, 25.