День народження Жовтої фарби

У лісі, вічнозеленому і запашному, жила Жовта фарба. За харак­тером вона була радісна, бадьора, весела, ніжна. З усіма іншими вона дружила. Одного ранку, коли наступив її день народження, Жовта фарба вийшла на поріг свого будиночка і голосно сказала: «Сьогодні мій день народження, я всіх запрошую до себе в гості». Легкий віте­рець підхопив її слова і розніс по всьому лісу. "

Увечері почали збиратися гості. Першою прийшла Червона фарба. За характером вона була весела, енергійна, рухлива. З кожної гри, організованої Червоною фарбою, виходило справжнє свято. На дні народження Жовта фарба та Червона фарба потоваришували, стали, як кажуть,— «нерозлийвода», і в результаті їхньої дружби з'явився новий колір —- теплий, легкий, тремтливий, який назвали Жовтогарячий.

Незабаром у гості завітав Синій колір. Він був дуже спокійний, упевнений у собі, мудрий і дуже гордий. Він хотів, щоб Жовта фарба дружи­ла тільки з ним. І дійсно, гратися з Синім кольором Жовтій фарбі було дуже цікаво. Вони разом читали книжки, склеювали різні фігурки з паперу тощо. Коли вони от так, граючись, працювали разом, їх огортав якийсь прекрасний зелений туман. Зелений колір — колір надії, надії на те, що їхня дружба буде міцною і триватиме довго-довго.

Однак утрьох їм було нелегко спілкуватися. Таке спілкування трь­ох народжувало Коричневий колір — колір тривоги, важкий і темний.

Тому, коли гості розійшлися, Жовта фарба подумала, що незабаром буде день народження Червоної фарби, і, звичайно, Жовта фарба піде до неї в гості. Але вона піде не одна. Вона обов'язково візьме із собою Синій колір, і, можливо, Червоний і Синій потоваришують, і їхня дружба буде носити який-небудь новий, цікавий і незвичний колір. Подорож друзів

Наступив Новий рік. Почалися зимові канікули. Одного разу зібралися всі фарби разом: Жовта, Червона і Синя. Вони дуже плід­но працювали протягом останніх місяців і зараз, нарешті, вирішили гарно відпочити — улаштувати собі веселі канікули. Вони виріши­ли всі разом відправитися в кругосвітню подорож. Дуже захотілося їм побувати на Півночі, серед білих ведмедів і пінгвінів, вони мріяли подивитися на північне сяйво і білі крижані гори. На Півдні фарби планували познайомитися зі слонами, левами й антилопами, поди­витися на пальми і тепле південне море. Нарешті вони вибрали мар­шрут і відправилися в подорож.

Увечері фарби-мандрівниці сіли на пароплав; після цілого дня хвилювань, пов'язаних із зборами в дорогу, швиденько повечеря­ли і відразу пішли спати. Прокинулися вони дуже рано, умилися і вийшли на палубу. Починався світанок. Небо на обрії починало ро­жевіти, а вище і вище ставало все більш синім, поки не втрачало зов­сім свій трохи рожевий відтінок. Море біля обрію теж грало рожеви­ми, дуже ніжними відблисками.

Жовта фарба сказала: «Дивіться, я стала мало-помалу Жовтога­рячою, Червона фарба поступово стає Рожевою, а Синя фарба набуває ледь фіолетово-лілового відтінку. Цікаво, чому?»

Таким чином, щоб розвивати дитячу творчість, учитель і сам має бути творчою особистістю, прагнути зробити навчання проблемним, евристичним, отже — цікавим, динамічним, захоплюючим.

Література

1. Андреев В. И. Педагогика: Учебный курс для творческого саморазвития. — 2-е изд.— Казань: Центр инновационных технологий, 2000.

2. Хуторской А. Эвристическое обучение: теория, методология, практика.— М.: Международная пед. академия, 1988.— 266 с.

3. Педагогика: педагогические теории, системы, технологии: Учебн. для студентов / Под ред. С. Смирнова.— М.: Изд. Центр «Академия», 2000.— 512 с.