Методи модифікації поведінки споживачів

Для формування бажаної ПС американський дослідник Дж. Енджел пропонує наступні методи:

1. Підказка (методика одноразового запиту) – доречно задане запитання, як правило, споживачі зустрічаються з цією методикою модифікації поведінки на споживчих ринках. Підказки спонукають споживачів розглянути можливість здійснення покупки.

2. Методика багаторазового запиту. Суть її полягає в тому, що пред основним запитанням про цікавий споживачеві товар, йому спочатку задають попереднє. Дана методика може мати два варіанти:

· „закидання вудочки” – початкове прохання є редукційною версією основного. Пояснюється на основі теорії само сприйняття, коли особистість пізнає себе частково в процесі спостереження за своєю власною поведінкою. Наприклад, перед тим, як запропонувати придбати товар, продавець пропонує приміряти, потримати в руках, розглянути, спробувати як він працює тощо.

· „менше зло” – пояснюється теорією сприйняття. Формується контраст сприйняття, при якому основне прохання є більш прийнятним по відношенню до попереднього, яке здається перебільшеним. Даний метод лежить в основі прийому „починати з найдорожчого”.

3. Метод взаємності – основний зміст полягає в тому, що якщо споживачеві роблять якийсь подарунок чи йдуть на поступки, то він у відповідь також готовий поступитись, тобто здійснити покупку.

4. Метод прийняття зобов’язання – якщо споживач власноручно заповнить форму договору, то відсоток відмов споживачів мінімізується.

5. Метод „навішування ярликів” – потенційному споживачеві надається навмисно певна характеристика, якій він прагне відповідати.