Військовою організацією

Управлінське рішення становить основу процесів управління. Процес виробки й прийняття рішення носить творчий характер і становить саму суть управлінської діяльності командирів усіх рівнів управління.

Особи, що приймають рішення, називаються суб’єктами рішень. У військовій організації суб’єктами рішень є командири різних рівнів. Прийняття рішень, як і обмін інформацією, – складова частина будь-якої загальної управлінської функції. Необхідність прийняття рішень пронизує все, що робить командир, від формування мети й до її виконання. Тому розуміння природи прийняття рішень надзвичайно важливе для того, хто прагне бути успішним в мистецтві управління.

2.1.2.1. Визначення й класифікація управлінських рішень

 

Під управлінським рішенням слід розуміти умовивід командира про дії й стан об’єкта військового управління, що передбачає ці дії і їх наслідки. Управлінське рішення має бути закріплене у свідомості командира й доведене до підлеглих. Приймаючи рішення, командир найчастіше здійснює вибір з деякого числа альтернатив.

Альтернатива (від лат. alter – інший, англ. – змінити) – необхідність вибору одного із двох або декількох можливих варіантів рішення (варіантів дій) або, навпаки, утриматися від них.