Процес реалізації.

Процес прийняття рішення не закінчується вибором єдиного варіанта вирішення проблеми. Простий вибір напрямку дій мало цінний для військової організації. Для вирішення проблеми або отримання вигоди з наявної можливості рішення має бути реалізоване. Процес реалізації складається із трьох етапів: 1) реалізація рішення; 2) оцінка виконання; 3) зворотний зв’язок.

Реалізація рішення.Рішення доводиться до виконавців, які оцінюють можливість його реалізації за рахунок наявних ресурсів і приступають до здійснення рішення. Рівень ефективності здійснення рішення підвищиться, якщо воно буде визнане тими, кого стосується. Визнання рішення рідко буває автоматичним, навіть якщо воно гарне (рис. 2.4).

Іноді командир може покласти прийняття рішення на тих, хто повинен буде його виконувати. Найчастіше він змушений переконувати в правильності своєї точки зору інших у військовій організації, доводити, що його вибір несе благо й організації в цілому, і кожному окремо. Проте повне виконання рішення вимагає приведення в дію всього процесу управління, особливо його організуючої й мотиваційної функцій.

Оцінка виконання рішення.На цьому етапі розробляються критерії оцінки і реалізується рішення. Після цього визначаються результати виконання згідно з обраними критеріями, оцінюється ступінь виконання і формується доповідь.

 

Зворотний зв’язок.Доповідь про ступінь виконання рішення по зворотному зв’язку передається суб’єкту рішень, який робить порівняння даних доповіді про фактичні результати з тими, які командир сподівався одержати. Зворотний зв’язок, тобто надходження рішення зіставлення інформації про те, що відбувалося до й після реалізації, дозволяє командирові скорегувати його, поки військовій організації ще не нанесено значних збитків. Оцінка рішення командуванням виконується, насамперед, за допомогою функції контролю.

 

2.1.2.4. Процес прийняття й реалізації управлінського рішення

на виконання бойового завдання

 

Вище ми розглянули методику прийняття й реалізації раціонального вирішення управлінських проблем. А який же процес прийняття й реалізації управлінського рішення на виконання бойового завдання, поставленого вищим командуванням?

Процес прийняття й реалізації управлінського рішення на виконання бойового завдання, зазвичай, відбувається в наступній послідовності (рис.2.5):