ГРОМАДСЬКІ І НАПІВГРОМАДСЬКІ МІСЦЯ

Право людини на недоторканність приватного життя визначається місцем, де відбувається подія.

 

Тому нам, як правило, не слід розголошувати інформацію, що розкриває точне місце розташування житла чи родичів цієї людини без їхньої згоди, якщо тільки для цього немає редакційного обґрунтування.

 

Люди в таких громадських або напівгромадських місцях, як аеропорти, залізничні станції і торговельні центри не можуть сподіватися на такий само ступінь недоторканності приватного життя, як у себе вдома. Проте можуть бути обставини, коли люди можуть обґрунтовано розраховувати на таку недоторканність навіть у громадському місці: наприклад, вищий ступінь надії на недоторканність приватного життя наявний, коли людина отримує медичну допомогу в громадському або напівгромадському місці.

 

Хоч би де ми перебували, нам слід працювати відкрито, якщо тільки ми не маємо дозволу на приховане знімання. Це набуває особливого значення тоді, коли наше аудіовізуальне обладнання не дуже помітне – це маленькі відеокамери, камери в мобільних телефонах або закріплені веб-камери. Ми можемо використати оголошення, щоби повідомити людей, що здійснюємо запис, і дати змогу їм уникнути цього запису. Під час програми прямого ефіру або трансляції ми повинні працювати в обмеженій зоні і повідомляти людей за допомогою інформації на плакатах чи квитках про те, що ми записуємо матеріал та/або працюємо з веб-камерою.