Правила

3.1 Матеріал, котрий може заохотити або підбурити до скоєння злочину чи спричинити безладдя, не повинен розміщуватися в телевізійних чи радіопередачах.

 

3.2 Опис або демонстрування методів скоєння злочинів, що містять істотні деталі, здатні уможливити скоєння злочину, не повинні транслюватися без редакційного обґрунтування.

 

3.3 Жодні платежі, обіцянки оплати чи оплата в натуральному вигляді не можуть здійснюватися засудженим або тим, хто зізнався у скоєнні злочину, злочинцям (злочинницям) безпосередньо чи опосередковано за участь у програмі злочинця (або якої-небудь іншої особи), який причетний до злочину, вчиненого цим злочинцем (злочинницею). Єдиним винятком є, коли це здійснюється в суспільних інтересах.

 

3.4 У той час, коли судове розслідування перебуває в активній фазі, жодні платежі чи обіцянки оплати не можуть здійснюватися безпосередньо або опосередковано будь-якому свідку чи особі, щодо якої є обґрунтоване очікування виклику як свідка. Жодний платіж не може пропонуватися або ставитися в залежність від результату судового процесу. Відшкодуванню підлягають лише справжні витрати чи втрати заробітку, які були неминуче спричинені під час виробництва програми.

 

3.5 Якщо судовий розгляд є імовірним і передбачуваним, платежі не слід здійснювати людям, які можуть обґрунтовано очікуватися свідками, якщо тільки при цьому не наявний чіткий суспільний інтерес, наприклад, при розслідуванні злочину чи серйозного правопорушення, і платіж необхідний для одержання інформації. У випадках, коли такий платіж здійснюється, доцільно повідомляти про нього захист і обвинувачення, якщо така особа стає свідком в якому-небудь наступному судовому процесі.

 

3.6 Мовники мають докладати всіх зусиль до того, щоб не транслювати матеріали, які можуть наражати на небезпеку життя чи перешкоджати спробам дати раду з викраденням транспортних засобів чи викраденням людей.

 

РОЗДІЛ 4: