Висвітлення подій у виборчому окрузі та виборчій території під час виборів

(Правила 6.8 – 6.13 застосовуються лише для S4C (канал Комісії з незалежного телебачення), якщо S4C затвердила їх згідно з RPA як свої норми і правила).

 

6.8 Належної безсторонності слід суворо дотримуватися в повідомленні чи обговоренні у виборчому окрузі й у повідомленні й обговоренні у виборчій території.

 

Значення терміна "виборча територія":

Виборча територія (наприклад, виборчий підрозділ, муніципальна рада або інша територія) – це еквівалент місцевого самоврядування, еквівалентний парламентському терміну "виборчий округ".

 

6.9 Якщо кандидат бере участь у сюжеті у своєму конкретному виборчому окрузі чи території, у такому разі слід також надавати можливість для участі кандидатам від кожної з головних партій. (Проте, якщо вони відмовляються від цього або не мають змоги взяти участь, цей матеріал усе одно може готуватися).

 

6.10 На додаток до Правила 6.9 мовники мають пропонувати можливість участі у повідомленнях чи обговореннях у виборчому окрузі чи території всім кандидатам цього округу чи території, що представляють партії, котрі раніше здобули значну підтримку виборців, або якщо є свідчення про значну поточну підтримку. Це також стосується незалежних кандидатів. (Проте, якщо якийсь кандидат відмовляється від цього або не має змоги взяти участь, цей матеріал усе одно може готуватися).

 

6.11 Будь-яке повідомлення чи обговорення у виборчому окрузі чи території має включати список усіх кандидатів із зазначенням їхніх імен і прізвищ, а також назв партій, які вони представляють, а якщо вони виступають як незалежні кандидати, цей факт слід зазначити. Ця інформація має бути звуковою та/ візуальною. У тих випадках, коли радіоповідомлення про виборчий округ повторюється декілька разів упродовж одного дня, повний список слід транслювати лише один раз. Якщо в наступних повідомленнях у той день інформація не містить повного списку кандидатів, аудиторії слід надати адресу відповідного веб-сайту чи інше джерело інформації, де перераховані всі кандидати і наводиться зазначена вище інформація.

 

6.12 Якщо кандидат бере участь у програмі з якого-небудь питання після оголошення про проведення виборів, то йому не можна надавати можливості вести мову про свій округ або свою територію, якщо іншим кандидатам не надана такої ж можливості.

 

6.13 При висвітленні виборів ширшого масштабу, наприклад, виборів до парламенту Шотландії, асамблеї Уельсу та Північної Ірландії, чи до Європейського парламенту, Правила 6.8 – 6.12 застосовуються під час пропозиції кандидатам про участь. У таких випадках усі партії, що мають кандидатів у відповідному регіоні, мають бути перелічені у звуковому та/або відеоформаті, але при цьому немає потреби називати поіменно кандидатів. Проте слід називати будь-якого незалежного кандидата, не внесеного до партійного списку. Коли радіоповідомлення про виборчий округ повторюється декілька разів упродовж одного дня, повний список слід транслювати лише раз. Якщо в наступних повідомленнях у той день повідомлення не містить повного списку кандидатів, аудиторії слід надати адресу відповідного веб-сайту або інше джерело інформації, де перераховані всі кандидати і наведена зазначена вище інформація.

 

РОЗДІЛ 7:

СПРАВЕДЛИВІСТЬ

(Відповідне законодавство, зокрема, включає розділи 3(2)(f) і 326 Закону про зв’язок 2003 р., розділи 107(1) і 130 Закону про радіомовлення і телебачення 1996 р. (з наступними доповненнями і змінами), Статтю 23 Директиви "Телебачення без кордонів" і Статтю 10 Європейської конвенції з прав людини).