Глобальна злочинність

Глобальна злочинність - ще одна гостра соціальна проблема сучасності. Кількість зареєстрованих у світі злочинів у середньому зростає на 5% щороку. Але останнім часом особливо швидко зростає частка тих, що належать до категорії тяжких (убивства, насильства, наркоторгівля, торгівля людьми тощо).

Як свідчить статистика, злочинність в Україні набула неабиякого поширення. В умовах економічної кризи, нерівномірності суспільного розвитку, різкого спаду рівня життя, значних прогалин у законодавстві та інших негативних чинників збільшується кількість осіб, які схильні до скоєння злочинів.

Враховуючи складну криміногенну ситуацію в Україні, кожна людина повинна вміти захистити себе в ситуаціях, пов'язаних з насильством.

Найсуворіші покарання, передбачені Кримінальним кодексом України, встановлюються за вбивство та зґвалтування. Статеві злочини через серйозність фізичних та психологічних наслідків для жертв належать до особливо тяжких посягань. Кримінальні дані свідчать, що цей злочин (зґвалтування) має тенденцію до зростання. Потерпілі, як правило, в міліцію не заявляють через страх громадського розголосу, а також не хочуть переживати неприємну процедуру слідства та суду. За результатами вибіркових досліджень, на кожне зґвалтування, за яким ведеться слідство, припадає 6 – 8 злочинів, які залишаються без покарання. Тому злочинці і коять нові й нові напади.

Слід також вказати і на такий специфічний різновид глобальної злочинності як морське піратство. Хоча осередки морського піратства мають певну географічну локалізацію (так однією з найбільш піратонебезпечних є акваторія північно-західної частини Індійського Океану вдовж узбережжя Сомалі, або так званого «Африканського рогу») його міжнародний (глобальний) характер виявляється у тому, що заручниками піратів можуть стати будь-які цивільні судна, будь-яких країн світу, і потерпають від нього фізично і матеріально представники практично всіх країн світу і зокрема України. Також вагомим чинником глобального характеру цієї злочинної діяльності є те, що подолання піратства потребує консолідованих міжнародних зусиль всього світового співтовариства.