Особливості формування здоров’я молоді в Україні перехідного періоду.

Характерною рисою суспільства перехідного періоду, що потребує активних позицій і дій, можна вважати підвищення ролі молоді у життєдіяльності суспільства. Великий обсяг інформації, високий ступінь готовності до змін і дій, необхідність витримувати значне психологічне навантаження є своєрідними викликами теперішнього часу, вони спрямовані переважно на молодь, яка здатна засвоїти нові знання, нові типи поведінки, нові ідеї. Молодь - дзеркало своєї епохи, відображення як її позитивних, так і негативних рис, характерних для сьогодення, тому брак економічного забезпечення, соціальна неорганізованість, відсутність ідеології здоров’я, зниження якості життя впливають на формування здорового способу життя і, головне - знецінюють ідею збереження здоров’я як другорядну, не актуальну.

Перехідні суспільства звичайно характеризуються порушенням нормального ходу розвитку особистості (закон гетерохронності): розвитку інтелекту, статевої та соціальної зрілостей.

Основними рисами молоді на сучасному етапі можна вважати фізичну активність і прагнення до колективних дій. У зв’язку з цим, крім цих позитивних зрушень, викликаних невизначеністю життєдіяльності у перехідному суспільстві, у середовищі молоді більш виражена схильність до негативних зрушень - девіантної поведінки, шкідливих звичок тощо.