Ізоляція та ідентифікація грампозитивних облігатно анаеробних бактерій

Для виділення бактерій роду Bifidobacterium використовували напіврідке збагачене поживне середовище (соєво-казеїновий бульйон) з агаром та азидом натрію у концентрації 100 мг/л з метою попередження росту аеробних бактерій. Середовище попередньо кип’ятили на водяній бані протягом 20 хвилин, після чого швидко охолоджували. Проводили вивчення морфології клітин.

Бактерії роду Bifidobacterium – анаеробні, грампозитивні поліморфні палички, не утворюють спор, нерухомі. У мазках клітини даних бактерій мали вигляд прямих або розгалужених паличок X, Y або V-подібної форми з потовщеннями на кінцях [38, 40]. Подальшу диференціацію виділених мікроорганізмів здійснювали за допомогою тест-систем API 20А, Франція.

Бактерії родів Eubacterium, Peptococcus, Peptostreptococcus виділяли на агарі Колумбія з додаванням крові барана (5%), вітаміну К, налідиксової кислоти (10 мг/л) і колістину (10 мг/л). Ідентифікували виділені мікроорганізми за допомогою тест-систем API 20A, Франція.

Для виділення бактерій роду Clostridium використовували тверде середовище RCM. У пробірки, що містили по 9 мл розплавленого і охолодженого до 48°С середовища засівали по 0,1 мл суспензії з відповідних розведень досліджуваного матеріалу. Швидко ресуспендували і вносили у кожну пробірку скляні палички із чорного скла (попередньо простерилізовані), потім невелику кількість (1,5 см) розплавленого середовища RCM, що містило метиленову синьку у концентрації 1:20000, для запобігання насичення киснем [29, 38]. Подальшу ідентифікацію проводили за допомогою тест-систем API 20A, Франція.