Аналіз методів дослідження та характеристика обладнання

1. електроприлади: Автоклав

Принцип його роботи базується на збільшенні температури при підвищенні тиску. Використовують автоклав для стерилізації посуду і поживних середовищ для мікроорганізмів. Розрив автоклава явище виняткове, але небезпечне тим, що виникає вибухова хвиля, яка руйнує оточуючі предмети і становить загрозу для експериментатора. Вибух автоклава можливий при несправності манометра, при перегріві нижньої бочки, недостатньо заповненої водою, чи коли закритий вентиль впуску пари в стерилізаційну камеру під час роботи приладу.

2. Газові пальники.

Небезпека при роботі з газовим пальником виникає при несправності сітки газопроводу, гумового шланга чи самого пальника. При погано відрегульованому доступі кисню в пальник чи недостатній вентиляції виникає небезпека отруєння чадним газом, що утворюється при неповному згоранні метану. Безпосередня дія вогню на легкозаймисті предмети і речовини може привести до виникнення пожежі.

3. Скляний посуд.

Користуючись скляним посудом, апаратами і приладами зі скла, необхідно приділяти велику увагу техніці безпеки для запобігання випадків травматизму. Порушення правил розведення кислот і лугів може привести до розриву посудини, внаслідок чого можливі опіки і поранення. При роботі зі скляним посудом необхідно остерігатися порізів і попадання шматочків скла в очі.

4. Персональний комп’ютер.

Стаціонарний комп'ютер, який складається з системного блоку, монітору та клавіатури. Процесор AMD Athlon A4-3300, потужністю 2.5 гГц, об'єм оперативної пам'яті 4096 Мб, монітор TFT 22", 1920x1080, LED, 20.4 Вт.

Для комфортної роботи з комп’ютером є стіл з регулюванням висоти робочої поверхні і підставкою для клавіатури, яка висувається, та комп'ютерне крісло.

Під час роботи з комп'ютером найбільшому ризику піддаються зорова, опорно-рухова та нервово-психічна системи. Дисплей – головне джерело небезпеки. Він випускає випромінювання кількох видів: рентгенівське, ультрафіолетове, інфрачервоне та електромагнітне. Джерелом небезпеки для життя при роботі з комп' ютерами є напруга живлення 220 — 380 В, тому у всіх розетках має бути заземлення.