Обслуговування розподільчих пристроїв

 

В експлуатації перебувають РП з постійним чергуванням персоналу і без нього.

Огляд РП може виконуватися без зняття напруги, а також при знятій напрузі одночасно з ремонтом.

Температура всередині приміщень не повинна бути вище +40 °С і відрізнятися більше ніж на 15°С від температури зовнішнього повітря.

Стан контактних поверхонь оцінюється за допомогою термічних індикаторів у вигляді плівок, які при відсутності перегріву зберігають первинний яскраво-червоний колір. Потемніння кольору термоіндикаторів від темно-червоного до чорного свідчить про перегрів контактів.

Маслонаповнені апарати повинні зберігати необхідну кількість масла. Після розриву масляним вимикачем струмів великої потужності (КЗ) перевірюється стан контактної системи відносно чіткості роботи і одночасності включення контактів, перехідний опір повинен відповідати даним заводу-виробника. Перед вимірюванням необхідно декілька разів увімкнути і вимкнути апарат з метою самоочищування контактів. При правильному регулюванні контактів неодночасність їх включення повинна складати не більше 0,5 – 3% ходу траверси.

Повітряні вимикачі повинні обдуватися стісненим повітрям без механічних домішок при відносній вологості не більше 50%. Необхідно систематично слідкувати за справністю фільтрів і станом вологопоглиначів. Продувка магістральних повітропроводів РП повинна виконуватися не менше 1го разу на рік.

Вентиляція загальна і аварійна, опалення і мережі освітлення повинні бути справними.

Дахи приміщень, сітки на вентиляційних отворах в зовнішніх стінах повинні бути справними.

Дороги для під’їзду до РП повинні бути справними і не захаращені.

Роботи в РП, які проводяться без наряду:

- прибирання навколо приміщення;

- заміна електричних ламп;

- ремонт дверей і замків;

- заміна плавких вставок при знятій напрузі;

- ремонт і заміна вимкачів освітлення.

Терміни оглядів РП без відключення:

- при постійному чергуванні – 1 раз на добу;

- без постійного чергування – не менше 1го разу на місяць.

Графік планових ремонтів встановлює головний енергетик підприємства.

Результати оглядів, покази приладів і виявлені несправності реєструються в журналі, в якому є графа для відмітки часу усунення дефектів і несправностей.

Терміни періодичних чисток РП встановлює головний енергетик підприємства. Періодичність залежить від місцевих умов і навколишнього середовища. Чистка без зняття напруги дозволяється при ширині проходів не менше 1,5 м для забезпечення вільного користування штангою. Робота виконується двома спеціалістами, старший здійснює лише спостереження.

Періодичні огляди шаф КРП і їх апаратів проводяться в терміни, що встановлюються в залежності від місцевих умов. При цьому перевіряється:

- стан електричної ізоляції пристрою;

- стан вимикачів, приводів механізмів доводки і блокування, контактів первинного і вторинного кіл.

- наявність змазки на частинах, які знаходяться під впливом тертя.

Перевірка резервного обладнання РП і КРП виконується з метою перевірки його готовності до включення без будь-якої попередньої підготовки шляхом його включення під напругу.