Генераторний режим

Генератори постійного струму бувають: незалежного, паралельного та змішаного збудження. Обертання якоря у магнітному полі ( будь-то двигун або генератор ) завжди викликає у його обмотках ЕРС. Вона пропорційна магнітному потоку Ф, та пропорційна кутової швидкості W

Е = kФW.

Магнітний потік залежить від струму збудження , а кутова швидкість –від швидкості обертання якоря первинним двигуном.

Характеристика холостого ходу ( рис. 8.2 ) – це залежність ЕРС генератора від струму збудження, тобто E ( Iз ). Вона показує як регулювати ЕРС та напругу генератора.

 
 

 

 


Рис. 8.2. Характеристика холостого ходу генератора постійного струму.

 

Зовнішні характеристики ( рис. 8.3 ) – це залежності напруги на затискачах генератора U від струму навантаження І при струмі збудження Із = const та кутової швидкості W = const. Ця характеристика згідно другого закону Кірхгофа для якірного кола має рівняння

U = E RяІя .

 
 

 

 


Рис. 8.3. Зовнішні характеристики генераторів постійного струму.

 

Зверніть увагу на струми короткого замикання генератора при U= 0.

Генератор паралельного збудження не страшиться короткого замикання. Якщо звернути увагу на спад напруги DU, то видно, що генератор змішаного струму має малий спад напруги.

Регулювальна характеристика ( рис. 8.4 ) – це залежність струму збудження Із від струму навантаження, тобто Із ( І ) при U=const, W = const. Вона показує як треба регулювати струм збудження щоб напруга генератора не змінювалася.


Рис. 8.4. Регулювальна характеристика генератора постійного струму

незалежного збудження.