Правка абразивних кругів

Для налагодження механізмів правки, що не мають поворотного корпусу, необхідно розрахувати чисельне значення величини зміщення h0 інструмента 1 (рис. 8.11), що забезпечує правку, відносно осі його тримача 2

 

.

 

Вибір знаку в правій частині останньої формули залежить від напрямку зміщення інструмента 1: „+” – при зміщенні ліворуч; „-” – при зміщенні праворуч.

Величинуh0можна визначити і за номограмою, що наведена на рис.8.12 [9]. Для цього підраховують відношення Dз/ Dв. На осі ординат номограми знаходять точку, що відповідає значенню Dз/ Dв, через яку проводять пряму-горизонталь; на осі абцис відкладають розраховане оптимальне значення h і з відповідної точки піднімають вертикаль до перехрещення з горизонталлю. Через отриману точку перехрещення і початок координат осі 0 – h проводять пряму, яка повинна перетнути вісь 0 - h0 в точці, що відповідає шуканому значенню h0.

 

8.2. Хід роботи

1. Уважно вивчити схему та технологічні особливості процесу безцентрового круглого шліфування, загальну послідовність налагодження безцентрового круглошліфувального автомата, формули та заходи з налагодження його вузлів, вимоги щодо закріплення абразивних кругів, обладнання для їх попередньої правки, метод і схему перевірки фактичного дисбалансу, методи статичного і динамічного балансування, методику налагодження механізму правки круга.

2. Згідно із вказаним викладачем номером варіанта, виписати з табл.8.2 вихідні дані для налагодження безцентрового круглошліфувального автомата і розрахувати основні параметри налагодження: a, h, h0.

3. Закріпити на шпинделі універсального заточувального верстата мод. 3А64Д або плоскошліфувального верстата мод. 3Г71 абразивний круг. Установити на столі або станині верстата магнітний стояк з індикатором годинникового типу. За описаною вище методикою (див. розд. 8.1.3) визначити фактичне значення дисбалансу і порівняти його з допустимим.

4. Закріпити абразивний круг на зразковій оправці, яку установити на пристрої для статичного балансування. Визначити оптимальне положення трьох вантажів для обох сторін круга і закріпити їх в пазах фланців.



8.3. Зміст звіту

Навести формули для визначення елементів налагодження безцентрового круглошліфувального автомата, а також їх розрахунки за вихідними даними табл. 8.2. Описати послідовність проведених перевірки дисбалансу абразивного круга та його статичного балансування.

 

Таблиця 8.2

Вихідні дані для розрахунку параметрів налагодження

безцентрового круглошліфувального автомата

№ вар-та Dз, мм Dв, мм Dш, мм vв, м/хв vш, м/с s, м/хв h1, мм
0,5
0,4
0,3
0,4
0,5
0,3
0,4

 

8.4. Контрольні запитання

1. Якими є основні технологічні особливості процесу безцентрового круглого шліфування?

2. В якій послідовності проводиться налагодження автомата для безцентрового круглого шліфування?

3. Які параметри є вихідними при налагодженні автомата?

4. Які параметри налагодження визначаються чисельним розрахунком?

5. Як провести налагодження бабки ведучого круга та супорта автомата?

6. Які вимоги повинні бути дотриманими для правильного закріплення абразивних кругів?

7. Що собою являє пристрій для попередньої правки кругів?

8. Як визначити фактичний дисбаланс круга?

8. В якій послідовності здійснюється статичне балансування кругів?

9. Що собою являє редуктор для динамічного балансування кругів?