Обладнання ділянки механообробного цеху

Модель обладнання, марка заготовки Трк, год. Трв, год. Змінність роботи Трп, год. Ткз, год. і
             

2. Визначається оперативний час Ткп роботи обладнання від останнього КР до кінця планованого року і від останнього СР або ПР, виконаного після КР, до кінця планованого року – Твп

 

 

Ткп = Трк + Трп, (Д1)

 

Твп = Трв + Трп. (Д2)

 

3. За даними табл. Д3 для одиниці обладнання знаходяться тривалості ремонтного циклу Тцр і міжремонтного періоду Тмр [7]. При цьому враховується, що на даному металорізальному верстаті в планованому і попередньому роках обробляються деталі з матеріалів, що відносяться до різних класифікаційних категорій – „Сталь” та „Інші матеріали”. У зв’язку з цим, Тцр і Тмр обчислюють за формулами

 

Тцр = [1 – (Тркцр0)]Тцр1 + Трк (Д3)

і

Тмр = [1 – (Трвмр0)]Тмр1 + Трв, (Д4)

 

де Тцр1 і Тмр1 – тривалості ремонтного циклу і міжремонтного періоду, визначені за табл. Д3 для умов планованого року; Тцр0 і Тмр0 – теж саме для умов попереднього року.

4. Визначають потребу проведення КР за умовою Ткп > Тцр. При виконанні умови - КР потрібний, при невиконанні - непотрібний.

5. Якщо потреба у КР установлена, час (місяць і декаду) його виконання визначають за формулою

 

цр – Трк)12/ Трп < Nмр. (Д5)

 

Ціла частина Nмр визначає номер місяця зупинки обладнання на ремонт, дробова частина – номер декади зупинки. Якщо обчислена дробова частина менша 0,33 - ремонт повинен бути виконаний у І декаді, якщо вона лежить в межах 0,33 – 0,66 – в ІІ декаді, якщо перевищує 0,66 – в ІІІ декаді.

 

Таблиця Д3