Структура фінансового механізму

ФМ ЗЕД являє собою систему форм і засобів дії фінансових методів та інструментів, які впливають на організацію, планування і стимулювання наявних фінансових ресурсів, що використовуються у ЗЕД країни .

До структури ФМ входять такі складові елементи :

· фінансові методи;

· фінансові важелі;

· правове забезпечення ;

· нормативне забезпечення;

· інформаційне забезпечення.

Крим того, ФМЗЕД також включає усі аспекти інвестиційної , посередницької та перерозподільної діяльності валютної системи в особі її інститутів . Інтегрування України у систему глобальних фінансів було закріплено рядом законодавчих актів. ВРУ 3 червня 1992 р. ухвалила Закон Україні “Про вступ України до МВФ, Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), Міжнародної фінансової корпорації(МФК),” . 3 вересня 1992р.Україна стала членом МВФ і МББР. Із грудня 1992 НБУ надає МВФ зведені балансові звіти Національного та комерційних банків України , а також інформацію щодо валютних курсів. Із січня 93 р. Україна складає платіжний баланс (ПБ) та звітує перед МВФ.

ПБ займає в системі макроекономічних показників важливе місце, по скільки відображає перерозподіл НД між країнами.

За даними статистики Україна за період 1991-1999р.р. втратила більше ніж 15 млрд. дол. США.

Все це в першу чергу зв’язано з механізмом регулювання валютного ринку, ведучим важелем якого виступає валютний курс. Формування та корегування динаміки валютного курсу являє собою багатофакторний процес. Значний вплив на цей процес виявляє платіжний баланс.

Динаміка формування ПБ коригується такими складовими:

§ інфляційним механізмом ( відносним темпом зміни рівня інфляції в країні );

§ фіскальним механізмом регулювання обсягом ВВП ( відносним темпом зміни обсягу ВВП );

§ механізмом регулювання рівня % ставки по відношенню до світової % ставки.