рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Спліт-системи

Спліт-системи - раздел Философия, Інженерне обладнання будівель Сьогодні В Україні Кондиціонери Типу Спліт-Системи Одержали Найбільш Широке П...

Сьогодні в Україні кондиціонери типу спліт-системи одержали найбільш широке поширення. Відомо, що спліт-система складається з двох частин – зовнішній блок (вико­навчий) і внутрішній (головний). Завдяки цьому найбільш гучна і громіздка частина кондиціонера знаходиться поза приміщенням. У результаті такого конструктивного вико­нання внутрішній блок можна розмістити практично в будь-якому зручному місці. Зовнішній і внутрішній блоки кондиціонера з’єднані між собою електричним кабелем і мідними трубами, по яких циркулює холодоагент. Більшість сучасних спліт-систем мають різні додаткові функції, а саме: режим обігріву, яким зручно користуватися в міжсезоння (весна, осінь); режим осушення, при якому змінюється частота обертів вентилятора внутрішнього блоку, тим самим вибирається режим найбільшого конденсування вологи, що міститься в повітрі, на внутрішньому теплооб­міннику; режим вентиляції, коли повітря просто прокачується через фільтри тонкого і грубого очищення, встановлені у внутрішньому блоці кондиціонера для очищення повітря від пилу, тютюнового диму, пилка рослин та ін. Усі сучасні спліт-системи забезпечені пультом дистанційного керування (ПДУ) з рідкокристалічним дисплеєм. За його допомогою задаються: режим роботи кондиціонера, температура в приміщенні. Також із ПДУ можна встановити час включення чи відключення кондиціонера. Крім цього, ПДУ регулюються швидкість і напрямок потоку охолодженого повітря та інші параметри.

Спліт-системи розрізняють за конструктивним вико­нанням внутрішніх блоків. Вони поділяються таким чином:

Ø настінна спліт-система;

Ø мультіспліт-система ;

Ø колонна спліт-система;

Ø касетні спліт-системи ;

Ø спліт-системи, що розміщуються на підлозі чи під стелею;

Ø канальна спліт-система.

Настінні кондиціонери (рис. 14). Кондиціонери цього типу можна назвати «побутовими». Простота конструкції, монтажу, обслуговування та експлуатації сприяє популярності цих моделей. Їх встановлюють у жит­лових квартирах, невеликих офісних приміщеннях, окремих торгових точках та об’єктах побутового обслуговування. Такі кондиціонери складаються з блока, що кріпиться на даху або стіні з боку вулиці й одного або декількох (у випадку мультиспліт-системи) внутріш­ього блока, який монтується до стіни всередині приміщення, як правило, ближче до стелі.

Для сучасних спліт-систем харак­терні функції: режим нагрівання для весни, осені; режим сушіння; режим вентиляції (коли повітря перекачується через фільтри для очищення від пилу, тютюнового диму, пилку рослин тощо).

Управління здійснюється з пульта дистанційного керу­вання (ПДК). За його допомогою обирають режим роботи кон­диціонера. Також ПДК встановлює час вмикання або вимикання спліт-системи, регулює швидкість й напрямок потоку охолодженого повітря.

Мультиспліт-системи (рис. 15). Якщо з одним зовнішнім блоком працює одночасно декілька внутрішніх, такий кондиціонер називають мультиспліт-системою. Коли кількість внутрішніх блоків більше 6, а максимальна відстань між блоками досягає 100 м, такі системи називають муль­тизональними (зонально-модульними) або VRF-систе­мами.

Мультиспліт-системи доцільно використовувати у тому випадку, коли є необ­хідність кондиціювати декіль­ка сусідніх приміщень. А якщо необхідно створити комфорт в усій будівлі або на всьому поверсі, застосовують VRF-систему.

Використання мультиспліт-систем:

Ø можлива комбінація з 2...5 внутрішніх блоків різної потужності з одним зовнішнім блоком, що забез­печить економію простору, що займається, та знизить вартість усієї системи;

Ø кожний внутрішній блок має свій пульт керування й має можливість працювати в індивідуальному режимі: частина з них - в режимі охолодження, а частина – в режимі нагрівання. При цьому підключення внутрішніх блоків відбувається шляхом поетапного монтажу;

Ø у деяких мультиспліт-системах внутрішні блоки різних типів комбінуються: настінні, підлогові, касетні та ін;

Універсальні (підлогово-стеляні) спліт-системи (рис. 16). Унікальною особливістю кондиціонерів цієї серії є невелика товщина внутрішніх блоків. Існує два способи розташування – на стіні, близько до підлоги, й горизонтально, під стелею. Кожен з варіантів має свої пріоритети. Наприклад, при вертикальному встанов­ленні цей кондиціонер не зіпсує найвишуканіший інтер’єр. Під­логова спліт-система не ки­дається в очі. А якщо сховати її за меблями, то взагалі не по­мітна. Висота внутрішнього блока така, що він легко роз­міщується навіть під вікнами. В цьому випадку зовнішній блок вивішують з іншого боку стіни й всі комунікації мають міні­мальну довжину. Це дозволяє не штробити стіни й не облаштовувати декоративні короби, тобто втрати внут­рішнього простору будуть мінімальними навіть при встанов­ленні в повністю оздобленому приміщенні.

При розміщенні під стелею цей кондиціонер ідеальний для кімнат зі скляними й тонкими гіпсокартонними пере­городками. За відсутності підвісної стелі використовувати в таких приміщеннях інші види спліт-систем не завжди зручно.

Касетні кондиціонери (рис. 17). Касетний конди­ціонер ідеально підходить для приміщень з підвісною стелею. Він ефективно працює як у приміщеннях зі стандартною, так і з високою стелею до 3,8 м. Касетний кондиціонер самос­тійно обирає режим роботи охолодження або нагрівання. Охолоджене чи нагріте повітря подається в одному, двох, трьох або чотирьох напрямках. Зовніш­ній блок кондиціонера встанов­люють на зовнішній стіні, даху чи балконі.

Канальні кондиціонери (рис. 18). Популярність цього типу кондиціонера зумовлена можливістю повністю сховати внутрішній блок у будівельні конструкції й розташувати його на значній відстані від зони обслуговування, а також низь­кими показниками вартості.

 

 

 


Рис. 18 . Схема канального кондиціонера:

1 – припливний канал; 2 - канал сіжого повітря; 3 - внутрішній блок; 4 – роздавальний канал

 

Перевага цих моделей в тому, що конструкція прак­тично повністю вмонто­вана у фальшстелю, займаючи увесь її вільний простір, тому абсо­лютно непомітна для при­сутніх у приміщенні. Не пору­шує інтер’єр, залишаючи зовні лише повітропоглинаючі та розподільні решітки.

Оброблене повітря рівномірно розповсюджується в об’ємі приміщення за рахунок відповідного розгалуження повітроводів, внаслідок отримується підвищена комфортність. Важливим пріоритетом канальних кондиціонерів є багато­зональність – за допомогою одного блока здійснюється кондиціювання повітря в декількох приміщеннях одночасно.

У стандартній комплектації канальні кондиціонери постачають з настінною панеллю керування, яка має удосконалену конструкцію та привабливий дизайн.

Для підтримки здорового мікроклімату канальні кон­диціонери забезпечені звичайним фільтром, але у випадках особливих вимог до якості очищення повітря у блок вмон­товують додатковий фільтр будь-якого типу. Канальні кондиціонери також оснащені системою низькотем­пера­турного приведення в дію для більш ефективної та довговічної експлуатації канального кондиціонера в умовах низьких температур, як для нагрівання, так і охолодження.

Канальні кондиціонери – ідеал для тотального температурного контролю в будинках, офісах й будь-яких промислових приміщеннях. Велика кількість сучасних офісів, магазинів, ресторанів обладнано системами каналь­ного кондиціювання повітря, що дозволяють точно регу­лювати температуру та забезпечують високий рівень комфорту й гігієни.

Для приміщень, в яких передбачена присутність великої кількості людей або робота різноманітної апаратури, існує спеціальна серія напівпромислових канальних конди­ціонерів, які можуть бути встановлені в приміщеннях навіть з невеликим міжстелевим простором.

Нагріте або охолоджене повітря подається в одному, двох, трьох або чотирьох напрямках. На зовнішній стіні, даху або балконі встановлюють зовнішній блок.

Підлогово-колонні спліт-системи (рис. 19). Колонні кондиціонери – це системи, що, як правило, мають велику потужність. Внутрішньою частиною цих приладів є колона. Ці кондиціонери зазвичай встановлюють у холах, торгівельних залах, конференц-залах й подібних приміщеннях великої площі. Підлогові кондиціонери колонного типу зручні у вико­ристанні, мають елегантний зовнішній вигляд й призначені для фешенебельних приміщень.

Кондиціонери цього типу отримали широку популярність серед користувачів завдяки вели­кому спектру типів та моделей. У кондиціонерах застосовуються новітні технології – автоматичне керування, нагрівання/охо­лоджен­ня, незалежне сушіння повітря, ізольована вентиляція, функції таймера та ін.

Конструкція спрямовую­чих заслінок дає змогу розподі­ляти потік повітря об’ємно по всьому приміщенню. Положення верти­кальних відображувачів вста­нов­люється автоматично. Розпо­діл потоку повітря досягає 15 метрів.

Залежно від форми й роз­міру приміщення, колонна сис­тема може бути встановлена як спліт-система канального типу, тобто розподіляти охолоджене або нагріте повітря по системі вентиляційних каналів. При цьому ефективність використання кондиціонера значно збільшується.

У цих моделях, як правило, широкоекранний рідинно-кришталевий екран на панелі кондиціонера, що доповнює експлуатаційні можливості.

Звертаючись до спеціалізованої кліматичної фірми, необхідно мати впевненість у тому, що її досвід роботи на ринку й кваліфікація персоналу дозволяє їй виконати роботу, яку ви їй довіряєте. Поцікавтесь, які саме послуги вам можуть запропонувати. Дізнайтесь про наявність ліцензії та сертифікатів, необхідних для виконання відповідних робіт, скільки часу знадобиться для виконання всього комплексу робіт з урахуванням монтажу обладнання.

Встановлення та демонтаж будь-якого обладнання передбачає виконання проектних робіт. Укладаючи угоду з фірмою на монтаж та обслуговування кондиціонера, зверніть увагу на те, щоб в тексті договору враховано всі послуги, а також терміни виконання робіт.

Гарантійне обслуговування надається виробником лише через уповноважені кліматичні компанії, які, як правило, є дистриб’юторами даної марки. Термін гарантії на конди­ціонерне обладнання зазвичай не перевищує одного року.

Сервісне обслуговування, що необхідне для забез­печення основних параметрів роботи кондиціонера, є запо­біж­ником передчасного виходу з ладу обладнання. Це комплекс робіт періодичного виконання, які потребують від персоналу кліматичних фірм високого рівня теоретичної підготовки й певних практичних навичок. Крім того, з причин досить високої вартості діагностичної апаратури, яка викорис­то­вується, сервісне обслуговування під силу лише серйозним спеціалізованим компаніям.

Тема 3. Системи водопостачання.

План

1. Призначення та види систем водопостачання.

2. Вимоги до якості води та джерела водопостачання.

3. Схеми та обладнання внутрішнього холодного водопостачання.

4. Схеми та конструктивні елементи внутрішнього гарячого водопостачання.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Інженерне обладнання будівель

Київський національний торговельно економічний університет... Кафедра інженерно технічних дисциплін... Інженерне обладнання будівель...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Спліт-системи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Види інженерного обладнання та його призначення
Інженерне обладнання будівель – це комплекс технічних пристроїв, що забезпечують сприятливі (комфортні) умови побуту, трудової діяльності, технологічного процесу в приміщеннях громадської будівлі.

Системи опалення
Теплозабезпечення в закладах ресторанного та готельного господарства, у тому числі вбудованих чи вбудовано-добудованих у будівлях різного призначення, може здійснюватися: - від зовнішніх м

Класифікація систем центрального опалення
За видом теплоносія Водяне використовується вода з температурою до 150° С Парове використо

Розрахунок втрат тепла
Основні втрати тепла приміщеннями відбуваються через зовнішні огороджувальні конструкції: стіни, вікна, підлогу нижнього і перекриття верхнього поверхів. Тепловтрати кожного огородження визначають

Нагрівальні прилади систем центрального опалення
  Нагрівальні прилади у системах опалення призначені для передання тепла від теплоносія до повітря приміщень за рахунок теплообміну. Встановлюються в місцях найбільшого надходження хо

Характеристика окремих видів опалення
Водяне опалення Водяне опалення, як правило, має примусову цирку­ляцію теплоносія (рис 3). Системи водяного опалення з природною циркуляцією теплоносія використовуються тільки для будівель

Автономне водяне опалення будівель
Система автономного, або індивідуального опалення дозволяє виробляти тепло і гарячу воду безпосередньов будівлі, тим самим забезпечуючи табільну наявність отримання теплової енергії в будь-який пер

Повітряне опалення
Повітряне опалення – спосіб обігріву приміщення подачею в нього теплого повітря. На відмінну від водяного і парового опалення, теплоносієм є повітря. На сьогоднішній день повітряне опаленн

Випромінювальне опалення
Випромінювальне тепло – це термальне випромінювання між двома поверхнями. Термальне випромінювання відбувається, коли матеріал передає інфрачервоне випромінювання, у такий спосіб нагріваючи

Теплові вентилятори і теплові пушки
Теплові вентилятори – це пристрої, які поєднують в собі нагрівальний елемент та вентилятор, що забезпечує конвекцію повітря у приміщенні, «проганяючи» його через систему нагріву (рис. 8 а

Призначення і види систем вентиляції.
  Вентиляцією (від лат. ventilatio - провітрювання) називають організований та регульо­ваний розрахунковий повітрообмін, який забезпечує видалення з приміщення забрудненого, надходжен

Обладнання систем примусової вентиляції
Системи примусової вентиляції включають ряд основних елементів          

Системи місцевої вентиляції
Місцева вентиляція може забезпечувати, як приплив чистого повітря (заздалегідь очищеного і підігрітого) до певних місць, так і навпаки, видалення повітря від певних місць з

Класифікація систем кондиціювання
За розміщенням основних елементів Місцеві встановлюються безпосередньо у при­міщеннях, де необхідне кондиціювання повітря (віко

Центральні кондиціонери
  Центральні кондиціонери — це неавтономні кондиціонери, до яких підводяться мережі холодопостачаиня, теплопостачання, водо­постачання та електроенергія. Центральні кондиціонер

Призначення та види систем водопостачання
Системою водопостачання називають комплекс інже­нерних споруд, машин і апаратів, які призначені для добування води з природних джерел, поліпшення її якості, зберігання, транспортув

Вимоги до якості води та джерела водопостачання
  Вимоги до якості води Якість води оцінюють за її складом та властивостями, після чого визначається її придатність для тих чи інших цілей. Особливо жорсткі вимоги висувають

Джерела водопостачання
Джерело водопостачання повинне забезпечувати необ­хідну кількість води з урахуванням збільшення водоспоживання на перспективу, безперебійно постачати воду, яка вимагає мінімальних витрат на очищенн

Схеми та обладнання внутрішнього холодного водопостачання
Внутрішній водопровід(рис. 21) – це трубопроводи та інженерне обладнання, призначені для забезпечення подачі води від зовнішніх мереж водопроводу до всіх внутрішніх водороз­бірних приладі

Характеристика санітарних приладів і технологічного обладнання
Санітарні прилади та обладнання Витрати води, дм3/с Витрати води за годину, дм3/год хо

Діаметр трубопроводу залежно від кількості водорозбірних точок
Кількість водорозбірних точок До 3-х 6-х 12-ти 20-ти 30-ти 60-ти

Схеми та конструктивні елементи внутрішнього гарячого водопостачання
  Системи гарячого водопостачання в житлових і гро­мадських будинках призначені для подачі гарячої води, температура якої повинна бути не нижче 50°С і не вище 75°С. При користуванні г

Призначення і класифікація систем каналізації.
  Вода, що була використана для різних потреб у побуті або на виробництві й отримала при цьому додаткові домішки (забруднення), які змінили її хімічний склад або фізичні якості, назив

Внутрішня та каналізація
Внутрішня каналізація – це система трубопроводів та інженерного обладнання, що забезпечують організований прийом стічних вод у місцях їх утворення та транспортування забруднених стоків за ме

Таблиця 3
Розрахункові витрати стоків та діаметри відвідних труб від окремих санітарних приладів та обладнання Прилад Розрахункові витрати, дц3/с

Водостоки будівель
Дощові та талі води з покрівлі будівлі видаляються шляхом викиду води зі звисів, карнизів організованим відводом по зовнішніх чи внутрішніх водосто­ках. Зовнішні водостоки (водоспуски)

Білизнопровід
Білизнопровідпризначений для періодичного, порціонного гравітаційного транспортування білизни в білизноприймальну камеру. У готелях місткістю 300 місць і більше при поверховості біл

Сміттєвидалення
Згідно діючих державних будівельних норм у будинках і приміщеннях закладів готельного і ресторанного господарства, підприємств торгівлі необхідно передбачати системи очищення від сміття і пилоприби

Пилоприбирання
Крім побутового сміття в троговельних комплексах утворюється або заноситься ззовні пил, який осідає на різні предмети або знаходиться у повітрі. Для збирання та видалення такого пилу використовують

Оновні елементи системи електрозабезпечення будівель
  Система електропостачання – це комплекс пристроїв для передачі і розподілення електричної енергії від джерела живлення до приймачів. Джерелом живлення торговельного підприємс

Блискавкозахист будівель
Блискавка - одне з самих руйнівних природних явищ, з якими повсюдно стикається людина. На земній кулі щорік відбувається до 16-і мільйонів гроз, тобто близько 44 тисяч за день. Пря

Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії
До основних нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії відносять: енергію сонця, вітру, тепла землі, біомаси (органічні відходи в господарській діяльності людей, енергетичні плантації), океані

Системи зв’язку у готельно-ресторанних комплексах.
Для забезпечення ефективного функціонування торговельного підприємства використовуються різні засоби зв’язку.

Конструкція ліфтів
  Основні елементи ліфтів Основними елементами ліфтів будь-якого призначення, всередині якої рухається кабіна, і підйомний пристрій – лебідка з електродвигуном і редуктор з б

Безпечна експлуатація ліфтів
Згідно ДНАОП 0.00-1.02-99 “Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів” власник ліфта повинен забезпечити його утримання в справному стані і безпечну експлуатацію шляхом організації належного об

Обслуговування і ремонт інженерних систем
  Важливим елементом ефективної експлуатації інженерних систем є технічне обслуговування і ремонт обладнання. Технічне обслуговування інженерних систем є основою безперебійно

Система автоматичного регулювання роботи інженерних систем
Система автоматичного регулювання роботи інженерних систем (система диспетчирізації) – це набір апаратних і програмних засобів для централізованого контролю та управління інженерними системами. Інф

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ
Основна література 1. ДБН В.2.2-9-99. Громадські будинки і споруди. Основні положення. К.: Держбуд України, 2004. - 46 с. 2. ДБНВ.2.2-20:2008. Громадські будинки і споруди. Готелі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги