ПЕРЕДМОВА

Реалізація в сфері вищої освіти України цілей Болонського процесу передбачає впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу, що враховує засади Європейської кредитно-трансферної та акумулюючої системи (ECTS) і ґрунтується на поєднанні модульних технологій навчання, залікових освітніх одиниць (залікових кредитів) та модульно-рейтингової системи контролю.

Методичні рекомендації до вивчення навчальної дисципліни «Історія України» розраховані на студентів денної форми навчання освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр і складаються з робочої навчальної програми, планів семінарських занять, завдань для самостійної та індивідуальної роботи студентів.

Робоча навчальна програма спрямована на реалізацію вимог освітньо-професійної програми і характеристики, складається з опису предмета, мети та основних завдань навчальної дисципліни, модульного тематичного плану (структури залікового кредиту), змісту програми, методики здійснення модульного контролю та визначення підсумкового рейтингу, переліку літератури.

Курс:підготовка спеціалістів Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчального курсу
Кількість кредитів ECTS: 3   Змістових модулів:3   Загальна кількість годин:108 Тижневих годин: 6 6.0601 6.060102 Юридична освіта, Бакалавр     6.0301 6.030102 Психологія Бакалавр Обов’язкова: Студенти: 1курс – 1семестр – Правознавство 1курс – 1семестр – Психологія Лекції(теоретична підготовка):14 годин Семінари: 22години Самостійна робота: 66 годин Індивідуальна робота-6 годин Вид контролю: іспит

Мета:

- знанняпро становлення і розвиток історії України як науки про минуле українського народу.

- вміння оперувати термінологією історичною науки, аналізувати на емпіричному та науковому рівні процеси, що відбуваються в політичному житті, використовувати в професійній діяльності основні теоретичні і практичні положення з вітчизняної історії.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

словесні, наочні, практичні; евристичний, частково-пошуковий, дослідницький, метод проблемного викладання; метод проекту; методи колективної розумової діяльності; методи самостійної роботи.

МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ:

вхідний контроль, оперативний контроль, поточний контроль, підсумковий контроль.

 

 

2. ОПИС ДИСЦИПЛІНИ

 

Вивчення курсу ”Історія України” передбачає послідовний виклад історії українського народу, здобутків його етнічного, державно-політичного, соціально-економічного, духовного та культурного розвитку, інших сфер життя. В такому контексті знання з історичного минулого українського народу мають бути засвоєні студентами. Всі ці процеси мають розглядатися як вивчення основних напрямків етнополітичного, економічного та культурного прогресу людства. Це являється метою курсу “Історія України”.

В основу періодизації курсу покладено історичні етапи розвитку українського народу як етносу, його державності, економіки, духовності. Пропонується проблемно-хронологічне, ретроспективне та порівняльне висвітлення історії України на засадах об'єктивності й історизму.

Головними завданнями курсу є:

1. Ознайомлення студентів з новими підходами до вивчення історії.

2. Формування у них :

а) критичного ставлення до аналізу історичного матеріалу;

б) власного погляду на історичні явища та події;

в) неупередженого ставлення до інших етносів, етнічних груп, окремих осіб та їхньої ролі в історії;

г) історичного мислення;

є) усвідомлення ролі та місця України в світовій історії.

Досягнення мети курсу “Історія України” можливе при поєднанні викладу матеріалу з історії України з дисциплінами “Історія держави і права України”, “Культурологія. Українська та зарубіжна культура”, “Релігієзнавство” та ін.

 


з/п Назва тем Всього годин Всього годин з викладачем З них: Посада, прізвище та ініціали ведучого заняття Види використовуємих технічних засобів навчання Взаємозв’язок тем з іншими темами та дисциплінами Примітка
Лекцій Семінарських занять Практичних занять + МК *Індивідуальна робота з викладачем
  Змістовий модуль І Становлення української народності від найдавніших часів до середини ХVІІ ст.         2* - семінарське заняття планувати виїздом в музей (останньою парою не більше 3-х груп одночасно)
1. Тема 1. Витоки історії українського народу та його державності. Україна княжої доби.     Лекції читає: 1 потік (101-105 гр.) - професор Щербак Н.О. Проектор   Л1-2; С1-2
2. Тема 2.Україна у складі Великого князівства Литовського та Польщі.         Л2-2; С2-2
3. Тема 3.Козацтво. Національна революція українського народу середини XVII ст. 2*     Лекції читає: 2 потік (106-109 гр.) - професор Павленко В.В.     Л3-2; С3-2
4. Модульний контроль           МК1-2
  Змістовий модуль ІІ Українські землі в другій половині ХVІІ - початку ХХ ст.   101-103 гр. - професор Щербак Н.О.      
5. Тема 4.Українські землі в добу Руїни та Гетьманщини.         Л4-2; С4-2
6. Тема 5.Україна у складі Російської та Австро-Угорської імперій.     104-107 гр. - професор Павленко В.В.     Л5-2; С5-2; С6-2
7. Тема 6.Український громадсько-політичний рух кінця ХІХ - поч. ХХ ст.           С7-2
8. Модульний контроль       108-109 гр. - доцент Клименко О.З.     МК2-2
  Змістовий модуль ІІІ Новітній період в історії України        
9. Тема 7.Україна у першій половині ХХ ст.         Л6-2; С8-2; С9-2
10. Тема 8.Україна у другій половині ХХ ст.           Л7-2; С10-2
11. Тема 9.Незалежна Україна в сучасному світі.             С11-2
12. Модульний контроль             МК3-2
РАЗОМ ПО ДИСЦИПЛІНІ:        
Форма контролю: ІСПИТ