Метод інтегрованого прогнозу попиту.

Припускаємо, що на момент часу t маємо m прогнозів, отриманих різними методами: Зміст цього методу полягає в тому, що отримані прогнози базуються, як правило, на різних припущеннях, різного роду інформації про динаміку попиту, тому їх спільне використання допомагає точніше описати і спрогнозувати цю динаміку. Таким чином, ідея методу полягає в об'єднанні прогно­зів, отриманих за окремими моделями.

Аналітично інтегральний метод прогнозування полягає в тому, щоб пред­ставити прогноз у вигляді зваженої суми окремих прогнозів:

де:— комбінований прогноз для моменту часу t;

— ваговий коефіцієнт, що відповідає i-му прогнозу, і = 1, ..., m.

При цьому необхідне виконання умови нормування:

Основні труднощі, що виникають при використанні цього методу, поляга­ють у визначенні коефіцієнтів, що відбивають значимість тих чи інших прог­нозів. У кінцевому рахунку від обраних коефіцієнтів багато в чому буде залежа­ти якість самого комбінованого прогнозу. Коефіцієнти значимості можуть мати такий економічний зміст: — це ймовірність здійснення i-го прогнозу попиту.

Слід зазначити, що розглянуті методи і моделі дозволяють досліднику швидко зорієнтуватися серед тих методів, які входять до складу маркетингової інформаційної системи, і вибирати з них найбільш доцільні з огляду його про­фесіоналізму і поставлених цілей.