Нафтогазоносні регіони України

 

У межах України наявні три нафтогазоносні регіони: східний - Дніпровсько-Донецька западина; західний - Західно-Український регіон та Кримська нафтогазоносна провінція.

Дніпровсько-Донецька западина (ДДЗ). Розміри западини - 630x210 км, площа - 100 тис.км2. Вона охоплює територію Чернігівської, Полтавської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Луганської і Донецької областей. В ДДЗ відкрито 180 родовищ нафти і газу, в яких газ становить 74,5, нафта — 18,6 і конденсат - 6,9 %, а саме: Качанівське, Леляківське, Чутівське, Гнідинцівське, Глинсько-Розбишівське, Рибальське, Перевозівське, Шебелінське, Західно-Хрестищинське, Волошківське, Юліївське, Сорочинське, Червонозаводське, Єфремівське, Погарщинське, Південноафанасівське, Бугруватівське, Чернетчинське, Нарижнянське, Коробочківське, Хухрінське, Великобубнівське, Яблунівське, Комишнянське, Михайлівське, Зачепилівське Глибина залягання продуктивних горизонтів змінюється від 680 до 4050 м.

Західно-Український регіон. Загальні розміри регіону - 300x320 км. Він охоплює частину Волинську, Тернопільську і Чернівецьку, Львівську, Івано-Франківську і Закарпатську області. В основному нафта та газ видобуваються у Передкарпатській нафтогазоносній провінції. Найбільшими родовищами, які виявлені в мезозої, являються Більче-Волицьке, Рудківське, Угерське, Залужанське, Опарське, Пинянське і Хідновицьке, Бориславське, Долинське, Битків-Бабченське, Солотвинське і Русько-Комарівське.

Причорноморсько-Кримська провінція.Загальні розміри провінції ще не оцінені, так як з кожним роком відкривається все більше родовищ і територія нафтогазового регіону постійно зміщується в глиб моря. Провінція охоплює весь півострів Крм та прилеглий до нього морський шельф Чорного і Азовського морів. Великими родовищами є Субботінське, Одеське, Східно-Казантипське, Штормове і ін.