Хімізм перетворення амінокислот за участю відповідних карбоксилаз

Декарбоксилювання

 

 

 

► Продуктами обміну амінокислот є карбонові кислоти, гідроксикислоти, кетокислоти, частина яких використовується під час синтезу нових речовин, а інша частина піддається р-окисненню, стисненню в трикарбоновому циклі Кребса до кінцевих продуктів - Н2О і СО2.

Аміни, що утворюються під час декарбоксилювання, мають високу біологічну активність, тому їх називають також біогенними амінами.

► Тканинними гормонами або нейрогормонами є серотонін, гістамін. Серотонін регулює функції нервової, серцево-судинної та м'язової систем, тиск крові. Бере участь у регуляції роботи органів дихання, травного каналу. Гістамін викликає секрецію соляної кислоти в шлунку, виявляє специфічну дію на нервові закінчення судин, зумовлюючи їх розширення і зниження тиску крові.

► γ-аміномасляна кислота відіграє важливу роль у функціональній діяльності центральної нервової системи.

3. МЕТОДИ ЗНЕШКОДЖЕННЯ АМІАКУ В ОРГАНІЗМІ людини

► Аміак, який утворюється як кінцевий продукт розщеплення амінокислот, є токсичною речовиною (шкідливо впливає на центральну нервову систему, порушує процеси тканинного дихання. Тому аміак миттєво нейтралізується з утворенням нетоксичних для організму сполук.

Одним із важливих методів знешкодження аміаку є взаємодія його з аспарагіновою і глутаміновою кислотами: