Зварювання в захисних газах

Техніка механізованого зварювання у вуглекислому газі стикових і куто-вих швів у нижньому положенні досить подібна з технікою ручного дугового зварювання таких же швів: у нижньому положенні зварювання виконують при вертикальному розташуванні пальника поперек шва з нахилом на кут 5...15 ° уздовж шва. При цьому перевагу необхідно віддавати зварюванню кутом назад, щоб більш надійно захистити розплавлений метал. При зварюванні кутових швів у нижньому положенні кут нахилу пальника уздовж шва такий же, а попе-рек шва пальник нахиляють на кут 30...45° до вертикалі. Кінець електрода необ-хідно направляти в кут з’єднань або зміщати до 1...2 мм на горизонтальну полицю.(полку).

Діаметр дротів суцільного перетину при зварюванні у вуглекислому газі й сумішах газів вибирають залежно від товщини металу, що зварюється, і прос-торового положення шва. Дротами діаметром 1,0...1 ,4 мм зварюють з’єднання товщиною 3...8 мм, шви в різних просторових положеннях, а також кореневі шари багатошарових з'єднань. В інших випадках використовують дріт діамет-ром 1,6 мм.

Зварювання в сумішах на основі аргону виконують дротом марки

С'в-08ХН2ГМЮ, при цьому практично відсутнє розбризкування, шви мають гарний зовнішній вигляд.

Режими механізованого зварювання, що рекомендуються, високоміцних сталей дротами суцільного перетину при витраті газу 8...12 л/хв наведені в табл. 20.

Таблица 20 – Режимы механизированной сварки проволоками сплошного сечения

Диаметр       Пространственное положение      
свароч­ной   нижнее   вертикальное   потолочное  
прово-                        
локи, мм Iсв, А   UД, В Iсв, А UД, В   Iсв, А UД, В  
150.. .190 22.... ..23   21… -165 21-
1,2 150.. .200 ..24   22… -170 22-
1,6 200.. .350 ..30 200… 26…    
                             

 

У момент закінчення зварювання мундштук зварювального пальника затримують у кінця шва й тим самим захищають остигаючий метал зварюва-льної ванни від дії повітря. Не рекомендується припиняти зварювання розтя-гуванням дуги. При зварюванні у вуглекислому газі дротом діаметром більше 1,2 мм необхідно ретельно заварювати кратер.

Високоміцні сталі зварюють у сумішах на основі аргону зварювальним дротом Св-08ХН2ГМЮ (табл. 21).

При багатошаровому зварюванні перед накладенням кожного наступного шару необхідно очищати попередній шар від шлаку. Не рекомендується виконання за один прохід швів висотою більше 10...12 мм. Для швів висотою більше 8 мм рекомендується виконувати поперечні коливання електрода.

При випадковому обриві дуги або погіршенні подачі дроту необхідно збуджувати дугу на відстані 10...15 мм від місця обриву й після збудження перемістити її на кратер шва.

Зварювання необхідно припиняти різким обривом дуги, щоб уникнути подовження вильоту. Межі регулювання вильоту не повинні перевищувати 15...40 мм.