Платниками збору за право використання місцевої символіки

є юридичні особи та громадяни, що займаються підприємницькою діяльністю. Об’єкт оподаткування – вартість виробленої продукції та наданих послуг з використанням місцевої символіки. Ставка податку (гранічний розмір) не більше 0,1% вартості виробленої продукції та наданих послуг з використанням місцевої символіки, а для фізичних осіб – 5 НМДГ один раз на рік. База оподаткування – собівартість продукції, робіт, послуг.

Платниками збору за дозвіл на проведення місцевого аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей є юридичні особи та фізичні особи, які проводять місцевий аукціон, конкурсний розпродаж та лотерею. Об’єкт оподаткування – вартість заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів, виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку віпускається лотерея. Ставка податку (гранічний розмір) не більше 0,1% вартості заявлених до місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу товарів, виходячи з їх початкової ціни або суми, на яку віпускається лотерея. База оподаткування – дохід (прибуток), що залишається в їхньому розпорядженні, але не більше 10% оподатковуваного доходу (прибутку).

Місцеві податки і збори сплачують юридичні і фізичні особи. Особливості їх стягнення і впливу на фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання полягають:

а) місцеві податки і збори включаються до складу валових витрат, які виключаються зі скоригованого валового доходу, а отже, зменшують суму оподатковуваного прибутку.

б) місцеві податки і збори суб'єкти господарювання відносять до собівартість продукції (робіт, послуг), що впливає на формування їхнього прибутку.

 

Органи місцевого самоврядування мають право:

– запроваджувати тільки ті податки і збори, що передбачені законодавчими актами;

– установлювати ставки, що не перевищують граничних розмірів, передбачених законодавчими актами;

– установлювати додаткові пільги для окремих платників податків (установлення ставки нижче за мінімальну, звільнення від податку).

Місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і у межах граничних розмірів ставок, установлених законами України, що сприяє зміцненню фінансової бази місцевих органів влади.

 

Питання для самоконтролю

1. За використанням якого джерела сплати податків найбільше виявляється їх регулююча функція?

2. Назвіть принципи побудови системи оподаткування, з яким безпосередньо пов'язана регулююча функція податків.

3. Назвіть об'єкт оподаткування для обчислення ПДВ.

4. Назвіть основні причини, що пояснюють недоліки системи оподаткування підприємств.

5. У чому полягає позитивна роль застосування нульової ставки ПДВ для підприємства - платника податку на додану вартість?

6. Які фактори впливають на встановлення терміну сплати податку "акцизний збір" до бюджету?

7. Як може вплинути на фінансово-господарську діяльність підприємств-виробників щодо звільнення їхньої продукції від акцизного збору?

8. Назвіть показники, які будуть використані для обчислення суми податку на прибуток.

9. Назвіть об'єкт оподаткування для обчислення акцизного збору за використанням відсоткової ставки.

10. Яке основне призначення податку з власників транспортних засобів?

11. Назвіть джерела сплати місцевих податків і зборів суб'єктами господарювання.

12. Як впливають місцеві податки і збори на показники фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання?

 

Тема 6